1 ürün bulundu.

Anthurium Antoryum Çiçeği

Antoryum çiçeği sıra dışı bir güzelliğe sahip olan ve görenleri kendine hayran bırakan ender çiçek çeşitlerinden biridir.  Muazzam bir duruşa sahip olan bu çiçekler geniş yeşil yaprakları ve kırmızı çiçekleri ile büyüleyen bir güzellik sergiliyor. Bu çiçeğin en önemli özelliklerinden biri de son derece uyumlu olmasıdır. Nemi ve güneşi çok seviyor olmasına karşın her türlü ortama uyum sağlamakta zorlanmayan ender bitkilerden biri olması da dikkat çekiyor.  Antoryum çiçeğini sevdiklerinize gönderebilir bir bu özel çiçek ile sevdiklerinizin çok mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Sitemiz üzerinden antoryum çiçeği siparişi verilebiliyor.

Antoryum çiçeği humuslu ve vitamin yönünden zengin topraklarda yetişebilir. Bu nedenle evinizde bu özel çiçeği yetiştirmek istiyorsanız toprak seçiminizi çok büyük bir titizlikle yapmanız gerekir. Bununla birlikte çiçeği neden bakımını yaparken kurumuş yaprakları da büyük bir özenle temizlemeniz ihmal etmemeniz gereken unsurlar arasında yer alıyor.  Antoryum çiçeğinin muhteşem güzelliğini cömertçe sergilemeye devam edebilmesi için yılda bir defa vitamin takviyesi yapmanız lazım.  Aksi takdirde topraktaki vitaminden yeterince beslenen yiyebilir ve böylelikle çiçekte önce renkte solma meydana gelir.  Sonrasında ise çiçeğiniz kurumaya başlar ve bu evrede artık çiçeği kurtarmak maalesef pek mümkün olmaz.

Antoryum Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Aynı zamanda kalitesiz ve mineral yönünden zengin olmayan topraklarda çiçeğinize çok ciddi zararlar verebilir. Bazı bitkileri yeterince gün ışığı gören bir yere koymak yeterli olabiliyor. Bazı bitkileri ise  güneş ışığından doğrudan faydalanabileceği bir yere koymak lazım…  antoryum çiçeği bu noktada özel bir bakım gerektiriyor diyebiliriz. Elbette bu benzersiz çiçeğin bakımını evde rahatlıkla yapabilirsiniz.  Ancak kasım ayından şubat ayına kadar doğrudan güneş ışığına ihtiyacının olduğunu belirtmek gerekiyor.  Yılın diğer zamanlarında ise yeterince gün ışığı alan bir yerde muhafaza etmeniz çiçeğinizin canlı ve güzel kalabilmesi için yeterli olacaktır.  Kış mevsiminde güneşe ihtiyacı çok fazla olduğundan gün ışığından yeterince faydalanamıyor. Bu noktada çiçeğinizi güneşere koyarak desteklemeyi sakın ihmal etmeyin.

Antoryum çiçeğinin bakımı ile ilgili en çok dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri de sulamasıdır. Zira tüm bitkilerde sulamanın son derece önemli olduğunu belirtmek gerekir. Antoryum çiçeğine sularken kesinlikle kireçsiz ve dinlenmiş su kullanmalısınız. Bununla birlikte suyun oda ısısında olması ve toprağın tamamına ulaşması çok büyük bir önem taşıyor.  Sulama yapmadan önce mutlaka çiçeğim toprağını kontrol edin. Toprağın yaklaşık bir buçuk santimetre altını parmağınızla kontrol edebilirsiniz. Şayet bu bölümde kuruma meydana gelmişse çiçeğinizin sulamasını rahatlıkla yapabilirsiniz. Ancak toprağın alt bölümü sulama yapmak için bir süre daha beklemeniz çok önemlidir. Ayrıca sulama yaparken her defasında eşit miktarda su kullanmaya özen gösterin.

Antoryum çiçeği aslında suyu çok sever. Ancak fazla miktarda sulama yapmanız köklerinin çok kısa bir süre içerisinde çürümeye başlamasına sebebiyet verir. Suyu çok seviyor olmasına karşın suya karşı son derece hassas bir çiçek olduğunu belirtebiliriz. Bu nedenle toprağın altına sızan suyu yeniden emmesi gerekiyor.  Saksının tabağındaki suyu her sulama sonrasında mutlaka dökün. Eğer antoryum çiçeği saksının tabağında kalan suyu yeniden emerse kökleri hayati anlamda zarar görebilir. Sulama ile ilgili en çok dikkat etmeniz gereken unsurlardan biri de budur. Antoryum çiçeği için sıcaklığın da çok büyük bir önemi bulunuyor. Hava sıcaklığının 32 derecenin üzerine çıktığı durumlarda şayet havada yeterince nem yoksa çiçeğiniz zarar görebilir. Bu nedenle 32 derecenin üzerinde bir sıcaklık söz konusu olduğunda havanın nemlenmesini sağlamalısınız.

Antoryum Çiçeği Hangi Durumda Gönderilir?

Antoryum çiçeği sevdiklerinize her daim gönderebileceğiniz çiçek çeşitleri arasında yer alıyor.  Bu özel çiçeği göndermek için özel bir gün gelmesini beklemenize bile gerek yok. Sevdiklerinizi hiç beklemediği bir anda şaşırtmak ve mutlu etmek için antoryum çiçeğini göndermeniz yeterli olacaktır. Özellikle açılışlar gibi coşkulu zamanlarda bu çiçek benzersiz güzelliği ile anı taçlandırıyor. Bununla birlikte doğum günleri gibi yine coşkulu ve heyecanlı günlerde de sevdiklerinizi bu özel çiçekle mutlu edebilirsiniz. Sitemizde antoryum çiçeği fiyatı tüm yıl boyunca en düşük rakamlara tekabül ediyor. Bu benzersiz çiçeği sevdiklerinize göndermek için yüksek rakamlardan oluşan bir bütçe ayırmanız gerekiyor. Minimum düzeyde bütçe ayırmanız antoryum çiçeği siparişi vermeniz için yeterli olacaktır.

Yeni eve taşınan sevdiklerinize harika bir çiçek göndermek isterseniz antoryum siparişi verin. Dekoratif açıdan da muhteşem bir görünüm sergileyen bu benzersiz saksı çiçeği  yeni eve taşınan sevdikleriniz için harika bir hediye seçeneği olabilir. Böylelikle sevdiklerinizin yeni evinin dekorasyonuna da şık ve etkileyici bir katkıda bulunmuş olacaksınız. Sadece evlerde değil ofislerde de antoryum çiçeği büyüleyen güzelliğini sizin için sergileyebilir. Her baktığınızda  muhteşem güzelliği ile tüm iş stresini size unutturacak olan bu çiçeği mutlaka çalışma ortamlarınızda da bulundurmalısınız.  Bununla birlikte yeni işe başlayan yakınlarınıza başarı dileklerinizi bu özel çiçeğin muhteşem güzelliği eşliğinde iletebilirsiniz.

Terfi alan yakınlarına,  yöneticiye, iş arkadaşına çiçek göndermek isteyenler de  rotasını rahatlıkla bu özel çiçeğe çevirebilir. Bebek sahibi olan sevdiklerinizin mutluluğuna ortak olmak isterseniz antoryum çiçeği harika bir seçenek olarak sizi bekliyor olacak. Sitemizde tıklayarak bu özel çiçek için sipariş verebilir ve yeni bebek çiçeği  olarak sıra dışı bir seçim yapabilirsiniz.  Her durumda sevdiklerinize gönderebileceğiniz bu çiçek anneler günü ve babalar günü gibi özel zamanlarda muhteşem bir seçim olabilir. Aynı zamanda öğretmenler günü ya da sevgililer günü gibi anlamlı zamanlarda da tercihinizi hiç tereddüt etmeden antoryum çiçeğinden yana kullanabilirsiniz. Evlenme yıldönümü, tanışma yıldönümü çiçeği de olabilir. Çünkü bu çiçek başlı başına romantizmi ifade ediyor!

Sitemizde Aradığınız Tüm Saksı Bitkilerini Bulabilirsiniz!

Saksı bitkileri arasından daha farklı bir seçim yapmak isterseniz şu anda en doğru adrestesiniz. Yucca, areka, benjamin, kauçuk gibi çiçek çeşitlerinin yanı sıra al şeflera, guzmanya, tilandisia, menekşe, orkide, kalanchoe  gibi çiçekler de seçenekleriniz arasında yer alıyor. Saksı çiçekleri koleksiyonumuz içerisinde aradığınız tüm özel çiçek çeşitlerini alternatifleri ile birlikte bulabilir ve en uygun fiyatlar eşliğinde pratik bir biçimde sipariş verebilirsiniz. Böylelikle seçtiğiniz çiçeğin teslimatına çok kısa bir süre içerisinde büyük bir keyifle yapabiliriz.

Sitemizde minyatür meyve ağaçları her durumda gönderebileceğiniz çiçek çeşitleri olarak incelemeniz için sizi bekliyor. Minyatür limon ağacı ya da minyatür mandalina ağacı gibi bodur ağaç çeşitlerine alternatif olarak bonsai  ağaç çeşitlerine de göz atmanızı tavsiye ederiz. Ginseng ya da zelkova gibi popüler minyatür ağaç çeşitleri sadece sevdiklerinize göndermeniz için değil kendi yaşam alanlarınızı süslemeniz için de harika bir seçenek olabilir.

Bu özel bitkilerin tamamı için en uygun fiyatları sunuyor ve böylelikle minimum bütçe ile çiçek siparişi vermenin keyfini yaşamanızı sağlıyoruz. İstanbul içi siparişleri aynı gün ücretsiz olarak kendi araçlarımızla gerçekleştiriyoruz. Beğendiğiniz çiçek tasarımının üzerine tıklamanız durumunda aynı gün teslimat saatleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu saat dilimleri içerisinde siparişinizi iletmeniz durumunda çiçeğiniz aynı gün dilediğiniz adrese ulaştırılabilir.