0 ürün bulundu.

Nergis Çiçeği

Nergis çiçekleri her daim baharın müjdecisi olarak kabul edilir.  Baharın geldiğini bu muhteşem çiçeklerin benzersiz güzelliğini sergilemeye başlamasından anlayabilirsiniz. Özellikle muhteşem bir kokuya sahip olması nergis çiçeklerinin kozmetik sektöründe de  sıklıkla kullanılmasını beraberinde getiriyor.  Zarif ve naif bir görünüme sahip olan ve taç yaprakları ile bulunduğu her ortamın havasını bir anda değiştirebilen bu özel çiçekleri sitemizden sipariş vererek rahatlıkla satın alabilirsiniz. Dilediğiniz kişiye nergis çiçeği gönderimi yapmak için sitemize tıklayın ve mevcut seçeneklerinizi hemen değerlendirmeye başlayın.

Halk arasında fulya çiçeği olarak da bilinen nergislerin hem çiçek bölümleri hem de sap bölümleri oldukça narindir. Soğanlı bitkiler familyasında yer alan bu çiçekler bazı bölgelerde aşk çiçeği olarak da adlandırılabiliyor. Boyları 20 santimetre ile 60 santimetre arasında değişebilen nergis çiçekleri son derece zarif olmasına karşın soğuk havaya karşı da  dayanıklılık sergileyebiliyor. Ancak yine de çok soğuklardan çiçeğinizi özenle korumanız gerekiyor. Poyraz rüzgarı nergis çiçeklerine çok iyi geliyor ve gelişimlerine son derece olumlu katkılarda bulunuyor. Ancak lodos rüzgarı da bir o kadar çiçeklere zarar veriyor. Bu nedenle balkonda ya da terasta nergis çiçeği yetiştirmeyi düşünüyorsanız çiçeğinizi rüzgarlara karşı korumanız gerekiyor.

Ülkemizde en çok Ege ve Akdeniz kıyılarında yetişen ve 40'tan fazla türü bulunan nergis çiçeklerinin her bir dalında birden fazla çiçek bulunur. Bu özelliği ile de son derece cömert olan  nergis çiçekleri saksıda da yetiştirilen çiçek türleri arasında yer alıyor.  Eğer nergis çiçeklerini seviyorsanız uygun koşulları sağlamak kaydıyla evinizde ya da ofisinizde yetiştirebilirsiniz. Bu sayede muhteşem güzelliğini sizin için sergilemesi uzun sürmeyecektir. İlkbahara adeta aşık olan nergis çiçekleriyle  yaşam alanlarınızın mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz.

Nergis Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu çiçeğin yetişebilmesi için güneş gören bir yerde konumlandırmanız gerektiğini aktaralım.  Yarı gölge olan bir yere de koyabilirsiniz ancak hiç güneş görmeyen bir yere saksıyı koymanız durumunda  çiçekleriniz kısa sürede solacaktır. Çünkü nergis çiçeklerinin sadece suya değil güneşe de ziyadesi ile ihtiyacı oluyor. İç mekanlarda yetiştirilebilen çok sayıda çiçek günışığından dolaylı olarak faydalanabilse de bu durum nergis çiçekleri için geçerli değildir. Bu nedenle mutlaka güneş gören bir yeri tercih etmelisiniz.

Bu noktada kritik bir unsurdan da söz etmek lazım… Nergis çiçekleri çiçek açmaya başladığında güneşe koymalısınız. Güneşten birkaç saat yararlanmasını sağladıktan sonra gölge bir yere almanız gerekiyor.  Tamamen çiçekleri açtıktan sonra yeniden güneşe koyabilirsiniz. Böylelikle açan çiçeklerin çok daha uzun süre solmadan dalında kalmasını sağlamış olacaksınız. Çiçeğinizi koyduğunuz yerde başka bir cisim ile temas etmediğinden emin olun. Bu çiçekler temastan hoşlanmayan bitkiler arasında bulunuyor. En çok dikkat etmeniz gereken unsurların başında sulaması geliyor.

Dinlenme dönemlerinde daha az su ile yetinebilen bu çiçekler  bahar aylarında daha fazla suya gereksinim duyuyor. Sulama yapmadan önce mutlaka toprağını kontrol etmelisiniz. Çünkü bulunduğunuz yerde havadaki nem ve bağlı olarak su ihtiyacı değişebilir. Bu nedenle önce toprağa kontrol edin ve toprak tamamen kurumuşsa sulama yapın. Böylelikle çiçeğin isim köklerine zarar vermemiş olacaksınız. Sulama için kireçsiz ve oda ısısında su kullanmalısınız. Her defasında eşit miktarda su vermeye ve suyun toprağın tamamına dağıldığından emin olmaya özen gösterin. 

Nergis Çiçeği Hangi Durumda Gönderilir?

Bu özel çiçeği göndermek için özel bir günü beklemeniz bile gerekmiyor. Sevdiklerinize içimden geldi diyerek gönderebileceğiniz en güzel çiçeklerden biri de nergislerdir. Nergis çiçekleri en çok sevgililer günü ya da evlenme yıldönümü gibi zamanlarda tercih ediliyor. Aynı zamanda aşk çiçeği olarak da anılıyor olması çiftlerin tercihini bu bitkiden yana kullanmalarını beraberinde getiriyor.  Anneler günü, babalar günü, öğretmenler günü çiçeği olarak da nergisleri tercih edebilirsiniz.  Aynı zamanda bu çiçeklerin farklı çiçek türleri ile bir arada kullanıldığı özel aranjmanlar rengarenk bir çiçek buketi göndermek isteyenler için cazip bir seçenek olabilir. Nergis çiçekleri her türlü çiçek ile anında uyum yakalıyor ve bu yönüyle de pek çok farklı aranjmanda kullanılabiliyor.

Sitemizde sizler için dizayn edilmiş olan onlarca farklı aranjman bulabilirsiniz. Nergis çiçekleri ile dizayn edilmiş gelin el çiçeği çeşitleri de seçenekleriniz arasında yer alıyor. Gelin buketleri  büyük bir özenle hazırlanıyor ve nergis çiçeklerin güzelliği bu tasarımlarda adeta ikiye katlanıyor. Bu nedenle gelin buketi siparişi vermek için sitemizde yer alan ve nergis çiçekleri ile hazırlanan tasarımlara mutlaka göz atın.  Aynı zamanda lale, papatya, gül, lisyantüs, lilyum, şakayık, menekşe ya da orkide gibi farklı çiçek türleri kullanılarak hazırlanan özel tasarımlar da mutlaka incelemenizi tavsiye ettiğimiz çiçek aranjmanlarıdır.

Sitemizde kutu çiçek tasarımları ve aynı zamanda vazolu çiçek modelleri de bulunuyor.  Sipariş vermeniz durumunda bu tasarımları da dilediğiniz adrese çok kısa bir süre içerisinde teslim edebiliriz.  Nergis çiçekleri kullanılarak dizayn edilen ve muhteşem bir görünüme sahip olan özel tasarımlar iş yerine gönderim için de idealdir.  Yeni işe başlayan yakınlarınıza ya da yöneticinize çiçek göndermek istediğinizde rahatlıkla bu tasarımları tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte  iş arkadaşlarınıza ya da terfi alan yakınlarınıza da nergis çiçeklerini gönderebilir ve mutluluğun mimarı olabilirsiniz.  Aradığınız tüm tasarımları sitemizde alternatifleri ile birlikte bulacaksınız.

Nergis Çiçekleriyle Hazırlanan Buketleri Hemen İnceleyin

Yeni bebek sahibi olan yakınlarınıza hangi çiçeği göndermeniz gerektiği konusunda  kararsız kaldığınız durumlarda rotanızı bu özel çiçeklere çevirin.  Muazzam bir kokuya sahip olması nedeniyle herkesin hoşlandığı çiçeklerden biri olan nergisler sevdiklerinizin yeni bebek sevincine ortak olmanızı sağlıyor. Bu arada çiçek buketlerinin ilk buluşma için de ideal bir seçenek olduğunu belirtmek gerekir.  Kırmızı güller ilk buluşma için biraz iddialı olabiliyor ve bu durumda alternatif arayanlar tercihini nergis çiçeklerinden yana kullanabiliyor.  Sitemizde onlarca farklı tasarım seçeneği incelemeniz için sizi bekliyor. En güzel çiçek buketleri için  en uygun fiyatlarla sipariş verme şansı burada!

Alternatif arıyorsanız bu durumda  teraryum tasarımlarına göz atmanızı tavsiye ederiz. Harika bir yeni ev hediyesi olan teraryum modelleri aynı zamanda ofisler için de dekoratif amaçlı olarak tercih edilebiliyor.  Minyatür boydaki aksesuarlar ve minyatür boyda bitkiler kullanılarak dizayn edilen teraryum tasarımları için de uygun fiyatlar sunmayı ihmal etmedik. Minimum düzeyde bütçe ayırarak sevdiklerinize dilediğiniz zaman bu şık tasarımları hediye edebilirsiniz. Saksı çiçekleri yine güçlü bir alternatif olarak tercih edilebilir. Evlerde ve işyerlerinde dekoratif amaçlı olarak tercih edilen en güzel saksı çiçeklerini sitemizde inceleyebilirsiniz.

Yucca, areka, kauçuk, şeflera, orkide, menekşe, şans bambusu, bonsai ağaçlar ve minyatür meyve ağaçları sitemizde sizlerle buluşturduğumuz  saksı çiçeklerinden sadece birkaçıdır.  Bu özel koleksiyonumuza göz atarak en güzel bitkileri tercih edebilir ve çiçeklerin muhteşem güzelliği ile buluşturabilirsiniz. İstanbul içi siparişleri kendi araçlarımızla aynı gün teslim ediyoruz.  Teslimat için ek bir ücret talep etmiyoruz. Onlarca farklı çiçek tasarımına göz atarak sipariş vermek için en doğru adrestesiniz. Yıl boyunca uygun fiyatlar ve ücretsiz teslimat sitemizde!