6 ürün bulundu.

Benjamin

Muhteşem ve bir o kadar da yoğun bir yaprak görünümüne sahip olması ile her daim en çok tercih edilen saksı bitkilerinden biri olan benjamin çiçeği sitemizden temin edilebiliyor. Büyük bir özenle yetiştirdiğimiz bu özel çiçek çeşitleri için  sitemiz üzerinden sipariş vermeniz durumunda tüm yıl boyunca en uygun fiyatlarla karşılaşmış olacaksınız.  Sizler için yetiştirilen benjamin çiçeği siparişi tüm yıl boyunca sitemiz üzerinden verilebiliyor ve böylelikle istediğiniz adrese teslimatı kısa sürede yapmamız mümkün olabiliyor.  Benjamin çiçeği siparişi vermek için öncelikle sizlere sunduğumuz seçenekleri gözden geçirin. Onlarca farklı çiçek çeşidi arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Çok büyük saksı bitkisine nazaran daha küçük yapraklara sahip olması ve oldukça yoğun bir yaprak görünümü sunması benjamin çiçeğinin dekoratif açıdan büyük bir ilgi görmesini beraberinde getiriyor.  Üstelik sadece evlerde değil işyerlerinde ve çeşitli işletmelerde kurum ve kuruluşlarda bile dekoratif amaçlı olarak bu benzersiz çiçeğin tercih edildiğini söyleyebiliriz. Bakımının kolay olmasının yanı sıra her türlü dekorasyon tarzından anında uyum sağlayabilmesi de benjamin çiçeğini benzerlerinden ayırıyor ve her daim en popüler saksı çiçeklerinden biri olmasını sağlıyor.

Benjamin Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

Öncelikle sizlere benjamin çiçeğinin doğrudan güneş ışığına ihtiyaç duymadığını belirtelim. Bu nedenle evinizde güneş görmeyen bir yere de benjamin çiçeğini koyabilir ve muhteşem güzelliği sizinle paylaşmasını sağlayabilirsiniz. Ancak çiçeği koyduğunuz odanın son derece aydınlık olması gerekiyor. Çünkü bu çiçek her ne kadar güneşe ihtiyaç duymuyor olsa da gün ışığına ziyadesiyle gereksinim duyabiliyor. Aydınlık olmayan bir yere koymanız durumunda çiçeğin yapraklarının kısa sürede solmaya başladığını görebilirsiniz.  Bu nedenle yeterli miktarda günışığı aldığından emin olabileceğiniz bir yere koymalısınız. Aynı zamanda benjamin çiçeği temastan hoşlanmayan çiçeklerden biridir ve koyduğumuz yerde başka bir cisim ile temas etmediğinden emin olmalısınız.

Hem yaz hem de kış mevsiminde oda sıcaklığında bakımını yapabileceğiniz benjamin çiçeği  hava akımı almayan bir yere konmalıdır.  Klima karşısı ya da pencere önü gibi yerlerin bu çiçek için ideal bir zemin olmadığını belirtmemiz gerekiyor. Benjamin çiçeğinin yaprakları ve dalları güneşe doğru eğilme hareketi sergiler.  Bu nedenle çiçeğinizi arada bir çevirmeniz ve diğer bölümlerinin de aydınlık tarafa doğru eğilim göstermesini sağlamanız gerekir. Haftada bir ya da 10 günde 1 saksısının yönünü değiştirmeniz yeterli olacaktır. Bu çiçek her ne kadar bakımı noktasında zorlamıyor olsa da vitamin ve minerallere ziyadesiyle ihtiyaç duyan çiçeklerden biridir. Bu nedenle maksimum 2 yılda bir vitamin ve mineral katkısı yapmanız gerekir. Vitamin ve mineral katkısını ihmal ederseniz çiçeğinizin zayıflamaya ve solmaya başladığını görebilirsiniz.

Benjamin çiçeğinin toprak ve saksı değişiminin de 2 yılda bir yapılması önem taşıyor. Seçtiğiniz saksı modelinin mutlaka drenaj delikleri bulunmalıdır. Aynı zamanında her defasında sadece bir boy büyük saksıya geçiş yapmalısınız. Çok büyük bir saksı seçimi yapmanız durumunda benjamin çiçeğinin kökleri olması gerektiğinden daha fazla dallanıp budaklanır böylelikle  kökler yeterince beslenemediği için çiçeğinizi kaybedebilirsiniz.  Bu arada toprak ve saksı değişimi için en doğru zamanın nisan ayı olduğunu belirtelim. Ancak nisan ayı gelmiş olmasına karşın hava hala ısınmaya başlamadıysa bu durumda mayıs ayını beklemenizde fayda olacaktır. Çünkü saksı değişiminin mutlaka havanın ısınmaya başladığı dönemde yapılması gerekiyor.

Benjamin Çiçeği Nasıl Sulanır?

Kış mevsiminde benjamin çiçeğini daha az kullanmanız gerekiyor. Çünkü  fazla su vermeniz soğuktan daha fazla etkilenmesine sebebiyet verir.  Bu nedenle olabildiğince az miktarda sulama yapmanız ve böylelikle çiçeğinizi soğuktan korumanız gereklidir. Yaz mevsiminde ise tüm çiçekler gibi benjamin çiçeği de daha fazla suya ihtiyaç duyar. Ancak sulama yapmadan önce mutlaka toprağını kontrol etmeli ve toprağın tamamen kuru olduğundan emin olmalısınız. Şayet toprak nemliyse sulama yapmak için bir ya da iki gün daha beklemeniz gerekiyor.  Sulama yaparken her defasında eşit miktarda su kullanmaya ve suyun oda ısısında olmasına özen gösterin. Bununla birlikte musluk suyu kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Musluk suyunda fazla miktarda kireç bulunduğu için sulama içme suyu ile yapılmalıdır.

Sulama yaparken suyun toprağın tamamına ulaştığından emin olmalısınız. Benjamin çiçeğini yine havanın ısınmaya başladığı bahar aylarında budayabilir ve böylelikle çok daha güçlü bir form kazanmasını sağlayabilirsiniz.  Budama yaparken keseceksiniz dalın gövdeye çok yakın bir bölümünü tercih etmeyin.  Gövdeden en az 1 santimetre uzak bir yerinden dalı kesmeye özen göstermelisiniz. Aynı zamanda dalı kestikten sonra hava almasını da engellemeniz gerekiyor. Budama yaparak benjamin çiçeğine istediğiniz herhangi bir görünümü kazandırabilirsiniz.  Eğer gövdenin güçlenmesini istiyorsanız budamada daha fazla dal kesebilirsiniz. Bu durumda gövde kalınlaşmaya başlayacaktır.

Benjamin Çiçeği Hangi Durumda Gönderilir?

Bu benzersiz çiçek tasarımının dekoratif açıdan çok büyük bir önem taşıdığını belirttik.  Bu nedenle yeni eve taşınan sevdiklerinize ya da açılış yapan yakınlarınıza rahatlıkla benjamin çiçeğini gönderebilirsiniz.  Muhteşem bir güzelliğe sahip olan benjamin çiçeği yeni işe başlayan sevdiklerinize ya da terfi alan yakınlarınıza da gönderebileceğiniz özel çiçeklerden biridir.  Ofislerde dekoratif amaçlı olarak tercih ediliyor olması işyerlerine gönderim için en ideal çiçeklerden birinin benjamin çiçeği olmasını beraberinde getiriyor. Böylelikle sevdiklerinizin iş yerine ya da evine harika bir dekoratif katkıda bulunmuş olacaksınız.

Anneler günü,  babalar günü ya da öğretmenler günü gibi özel günlerde de benjamin çiçeği siparişi verebilirsiniz. Bu özel günlerde rahatlıkla tercih edebileceğiniz saksı çiçeklerinden biri olduğunu belirtelim.  Yöneticiye ya da iş arkadaşına göndermek için tercih edebileceğiniz benjamin çiçeği aynı zamanda farklı bir sevgililer günü çiçeği tercih etmek isteyenlerin de imdadına yetişiyor. Kırmızı güllerden daha kalıcı bir çiçek seçimi yapmak isteyenler seçenekler arasında benjamin çiçeğini de değerlendirebilir.  Bununla birlikte yeni bebek sahibi olan yakınlarınıza da ya da geçmiş olsun dileklerini iletmek istediğiniz sevdiklerinize de benjamin çiçeğini gönderebilirsiniz.  Benjamin çiçeği hem başarı dileklerini iletmek hem de geçmiş olsun dileklerini iletmek için rahatlıkla tercih edilen  saksı bitkilerinden biri oluyor.

Sadece sevdiklerinize göndermek için değil yaşam alanlarınızı süslemek ve dekore etmek için de rahatlıkla benjamin çiçeğini tercih edebilirsiniz. Özellikle güneşe  doğrudan ihtiyaç duymuyor olması bu çiçeği dilediğiniz her yerde konumlandırabileceğiniz anlamına geliyor.  Dolayısıyla sadece salonlarda değil mutfaklarda, misafir odalarında hatta koridorda bile bu çiçeğin bakımını yapabilirsiniz.  İhtiyaçlarını düzenli bir şekilde karşılamanız ve bakımını ihmal etmemeniz halinde çiçeğiniz uzun yıllar muhteşem güzelliğini sizinle paylaşmaya devam edecektir.  Dekoratif açıdan mutlaka yaşam alanlarınızda bulundurmanız gereken çiçek çeşitlerinden biri olduğunun altını çizmek lazım.

Sitemiz üzerinden benjamin çiçeği siparişi vermek için son derece düşük rakamlardan oluşan bir bütçe ayırmanız yeterli oluyor. Çünkü ucuz benjamin çiçeği siparişi vermek için tercih edebileceğiniz en doğru adres sitemizdir. İstanbul içi siparişlerde  teslimatı aynı gün ek bir ücret talep etmeden kendi araçlarımızla yapıyoruz. Ücretsiz teslimat avantajından faydalanırken aynı zamanda en uygun fiyatlı benjamin çiçeği siparişi vermenin de keyfini yaşayabilirsiniz. Hemen şimdi siparişinizi iletin!