1 ürün bulundu.

Crassula

Feng Shui felsefesine göre bulunduğu yere şans, bolluk ve bereket getirdiğine inanılan crassula bitkisi,  yaşam alanlarında en çok tercih edilen dekoratif bitkilerden biri oluyor.  Yeşim bitkisi olarak da adlandırılan bu benzersiz çiçek bakımı ihmal edilmediğinde muhteşem güzelliğini yıllarca sergilemeye devam ediyor.  Sadece evlerde değil işyerlerinde dekorasyonu tatlandırmak için en sık tercih edilen çiçek çeşitlerinden biri olması, bu bitkiyi benzerlerinden ayırıyor.  Sevdiklerinize bu özel çiçeği göndermek ya da yaşam alanlarınızı  yeşim çiçeği ile dekore etmek isterseniz sitemizde en güzel çiçek çeşitlerini bulabilirsiniz.

Bu bitkinin yaprakları elips şeklindedir ve karşılıklı olarak dizilerek büyür. Son derece dolgun yapraklara sahip olan bu bitki  yaşlandıkça yaprakları daha da kalınlaşan çiçek çeşitleri arasında yer alıyor.  Parlak ve pürüzsüz yaprakları bu bitkinin büyük beğeni kazanmasını beraberinde getiriyor. İç mekanlarda bakımı rahatlıkla yapılabilen crassula bitkisini  evinizde ya da ofisinize bol miktarda gün ışığı alan aydınlık bir yere koymanız yeterli olacaktır.  Böylelikle son derece etkileyici olan duruşunu ve güzelliğini cömertçe sergilemeye devam eder.

Crassula Bakımı Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu bitkinin çok fazla su istemeyen çiçek çeşitleri arasında yer aldığını belirtelim. Şayet fazla oranda sulama yaparsanız çok kısa bir süre içerisinde köklerinde çürüme başlar ve çiçeği kaybedersiniz.  Zira köklerde çürümeye başladığında çiçeği kurtarmanız oldukça zor bir ihtimaldir. Bu nedenle sulama konusuna maksimum düzeyde dikkat etmeniz ve sulama yapmadan önce toprağı kontrol etmeniz tavsiye edilir. Eğer toprağın 1 santimetre kadar altı  son derece kuruysa bu durumda sulama yapabilirsiniz. Ancak nemli ise sulama yapmak için bir süre daha beklemenizde fayda var. Bununla birlikte sulama yaparken kireçsiz içme suyu kullanmalı ve suyun oda ısısında olmasına özen göstermelisiniz. Her defasında eşit miktarda su vermeye dikkat edin.

Yılda bir ya da iki yılda bir saksı değişimi yapmanız gerekiyor. Sadece bir boy büyük saksı tercih etmeye ve bununla birlikte  seçtiğiniz saksının drenaj deliklerinin bulunuyor olmasına dikkat edin.  Bol miktarda vitamin içeren toprak çeşitlerini kullanmanız çiçeğinizin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için çok büyük bir önem taşıyor. Bununla birlikte   çiçeğinin yapraklarını da sıklıkla kontrol edin.  Şayet yapraklarda solma meydana gelmişse yeterince gün ışığı almıyor demektir. Bu durumda çiçeğinizi daha fazla aydınlık olan bir yere koymanız gerekir. Crassula bitkisi gün ışığından yeterince faydalanamadığında öncelikle yapraklarında  solma meydana gelir ve sonrasında da sararma başlar.

Crassula Bitkisi Hangi Durumda Gönderilir?

Sevdiklerinize aklınıza gelebilecek her durumda bu benzersiz çiçeği gönderebilir ve mutlu olmalarını sağlayabilirsiniz. Öncelikle açılışlar için harika bir çiçek çeşidi olduğunu belirtmek gerekiyor.  İşyeri dekorasyonlarında en sık kullanılan çiçek çeşitlerinden biri olması açılış çiçeği olarak büyük bir ilgi görmesini beraberinde getiriyor.  İşyeri açılışı yapan sevdiklerinizle birlikte yeni eve taşınan sevdiklerinize ev hediyesi olarak da  gönül rahatlığıyla crassula bitkisini gönderebilirsiniz.  Bunun için sitemiz üzerinden bu özel çiçeği incelemeniz ve beğendiğiniz bir çiçek için sipariş vermeniz yeterli olacak.

Anneler günü hediyesi ya da babalar günü hediyesi olarak tercihinizi crassula bitkisinden yana kullanabilirsiniz. Çünkü evde bakımı kolaylıkla yapılabilen ve pek çok farklı bitki ile kıyaslandığında bakımı son derece kolay olan yeşim bitkisi  tüm ev dekorasyonlarına anında uyum sağlayabiliyor. Dolayısıyla annenizin ya da babanızın evde uyguladığı dekorasyon tarzı  ne olursa olsun rahatlıkla anneler günü ve babalar gününde bu benzersiz bitkinin siparişini verebilirsiniz. Crassula bitkisi ile  sevdiklerinizi mutlu etmek için minimum düzeyde bütçe ayırmanız yeterli oluyor.  Çünkü bu özel çiçeği en uygun fiyatlarla satın alma şansını sizlere sunuyoruz. Bu sayede bütçe endişesi yaşayanlar da rahatlıkla sitemiz üzerinden çiçek siparişi verebiliyor.

Terfi alan yakınlarınıza ya da yeni bir işe başlayan sevdiklerinize başarı dileklerinizi rahatlıkla crassula bitkisi ile birlikte iletebilirsiniz. Ofis dekorasyonunda sıklıkla kullanılan bu bitki yöneticiye, iş arkadaşına ya da işe başlayan yakınlarında daha gönderebileceğiniz en özel çiçeklerden biri oluyor. Üstelik bakımı uzun bir uğraş gerektirmediği için işyerlerinde de muhteşem güzelliğini sergilemeye devam ediyor.  Çeşitli işletmelerde mekanın güzelleştirilmesi ve daha pozitif bir enerji ortaya çıkması için crassula çiçeğinden ziyadesi ile faydalanıldığını aktarabiliriz.

Yeni Bebek Sahibi Olan Sevdiklerinize Crassula Gönderin!

Tüm bunlarla birlikte bebek sahibi olan yakınlarınıza gönderebileceğiniz çiçeklerden biri olduğunun altını çizmek gerekiyor.  Yeni bebek sahibi olan yakınlarınızla bebek çiçeği olarak yeşim bitkisini gönderebilir ve böylelikle onların mutluluğuna ortak olabilirsiniz. Sitemiz üzerinden iletilen siparişler sadece evlere ya da iş yerlerine değil hastaneler gibi farklı kurumlara da teslim edilebiliyor. Hastaneye teslimat için rahatlıkla sitemizi tercih edebilir ve çiçek siparişi verebilirsiniz. Geçmiş olsun çiçeği olarak da tercihinizi yeşim bitkisinden yana kullanabileceğiniz bilgisini sizlere aktaralım.

Sevgililer günü çiçeği ya da evlenme yıldönümü çiçeği olarak sürekli kırmızı gül gönderiyorsanız ve bu defa fark yaratan bir seçim yapmak isterseniz  tercihinizi crassula  siparişi vermekten yana kullanabilirsiniz.  Kırmızı güller ya da buket çiçeklerden çok daha uzun ömürlü bir çiçek olması,  saksı bitkilerinin de bu gibi özel zamanlarda tercih edilmesini beraberinde getiriyor.  Siz de saksı bitkileri ile sevdiklerinizi mutlu etmek için rotanızı hiç tereddüt etmeden sitemize çevirebilirsiniz.  Çünkü sizlerin beğenisine sunduğumuz çiçekler sadece crassuladan ibaret değil. Ficus benjamin, kauçuk, bonsai, yucca, areka gibi  en çok tercih edilen ve popülerliğini hiçbir zaman kaybetmeyen saksı çiçekleri de seçenekleriniz arasında yer alıyor.

Bununla birlikte kaktüs aranjmanları yine sıklıkla tercih edilen özel çiçek çeşitlerinden biri oluyor. Sitemizde onlarca farklı kaktüs aranjmanı bulunduğu için tamamına göz atarak beğendiğiniz bir kaktüsün siparişini verebilirsiniz. Dikensiz bir kaktüs çeşidi olan sukulentler için de online olarak sipariş kabul ediyor ve bu özel bitkiler için sizlere tüm yıl boyunca en uygun fiyatları sunuyoruz. Minimum düzeyde bütçe ayırmanız  bu benzersiz çiçek tasarımları için sipariş vermenize yetiyor.  Üstelik sitemizde sizleri yüz güldüren ödeme kolaylıkları da karşılıyor. Böylelikle çiçek göndermek bambaşka bir keyfe dönüşüyor ve bu keyfi hemen şimdi siz de yaşamalısınız.

En Güzel Buket Çiçek Tasarımları Sitemizde!

Guzmanya ya da tilandisia gibi daha farklı bir görünüm sergileyen saksı çiçekleri de seçenekleriniz arasında yer alıyor. Bununla birlikte menekşe çiçekleri ya da orkideler gibi  çiçeklere de rahatlıkla yönelebilirsiniz.  Elbette tercihinizi mutlaka saksı çiçeklerinden yana kullanmak zorunda değilsiniz.  Minyatür limon ağacı ya da minyatür meyve ağacı gibi büyük salon bitkilerini alternatif olarak buket çiçek çeşitlerini de sizlerin beğenisine sunuyoruz. Şakayık, lilyum, lisyantüs, hüsnüyusuf, lale, gül, papatya, gerbera ve  daha onlarca farklı çiçek türü ile hazırladığımız buket tasarımları siz de çok beğeneceksiniz.

Göz kamaştıran bir güzelliğe sahip olan teraryum çalışmaları ya da vazolu çiçek tasarımları da seçenekleriniz arasında mevcut. Bu muhteşem güzelliği sevdiklerinize göndermek için tercih etmenin yanı sıra yaşam alanlarınızı güzelleştirmek ve çiçeklerin büyüleyen enerjilerini yaşam alanlarınıza kazandırmak için de sipariş verebilirsiniz.  Sitemiz üzerinden iletilen siparişler İstanbul içerisinde kendi araçlarımızla aynı gün teslim ediliyor. Teslimat için ek ücret talep etmiyoruz.