2 ürün bulundu.

Guzmanya Çiçeği

Zarif, naif ve bir o kadar da etkileyici bir görünüm sergileyen guzmanya çiçeği, kuşkusuz en özel çiçek çeşitlerinden biridir.  Kırmızı çiçeği ve yeşil uzun yaprakları ile estetik açıdan harika bir görünüm sergileyen bu benzersiz çiçek için sitemizden hemen şimdi sipariş verebilirsiniz.  Guzmanya çiçeği siparişi için sizlere en uygun fiyatları sunuyor ve böylelikle düşük fiyat avantajından faydalanarak sevdiklerinize en güzel guzmanya çiçeklerini göndermenizi sağlıyoruz. Evinizde ya da ofisinizde bakımını kolaylıkla yapabileceğiniz  bu özel çiçek bulunduğu her ortamın havasını bir anda değiştirebilecek kadar güzel!  Yaşam alanlarınızı guzmanya çiçeğinin benzersiz enerjisi ile donatmak için sipariş vermeniz yeterli olacak.

Guzmanya çiçeğini evinizin ya da iş yerinizin herhangi bir yerine koyabilirsiniz.  Ancak çiçeği koyduğunuz odanın oldukça bol miktarda günışığı alıyor olduğundan emin olun.  Yeterli oranda güneşi alamayan guzmanya çiçekleri de çok kısa bir süre içerisinde solma meydana geliyor.  Bununla birlikte guzmanya çiçeği ile doğrudan güneş ışığı alan bir yere de koymamalısınız. Güneş ışığından doğrudan faydalanabildiği için  güneşe koyduğunuzda kısa sürede çiçeğinizin zarar görmesi mümkün hale gelir.  Bu çiçekler güneş ışığının geldiği yere doğru bir eğilim gösterir.  Eğik bir görünüm kazanmaması için mutlaka belirli aralıklarla saksının yönünü değiştirmelisiniz. Böylelikle muntazam ve düzgün görünümünü korumasına yardımcı olursunuz.

Şayet çiçeğin yapraklarında sararma meydana gelmeye başladıysa  gün ışığından faydalanamıyor ya da sulamasını yetersiz yapıyorsunuz demektir.  Guzmanya çiçeğinin yapraklarını mutlaka sıklıkla kontrol edin.  Bu sayede çiçeğinizin ihtiyaçlarını ya da bakımı noktasında nerede hata yaptığınızı çok daha kolay bir şekilde tespit edebilirsiniz. Bu çiçeklerin bakımı ile ilgili en çok dikkat etmeniz gereken unsurlardan biri de yılda bir defa vitamin takviyesi yapmanızdır. Çiçekler oldukça yüksek oranda vitamine ve minerale ihtiyaç duyduğu için haliyle takviye yapmanız gerekebiliyor.

Guzmanya Çiçeğinin Sulaması Nasıl Yapılmalı?

Bu çiçeklerin su ihtiyacı yaz ve kış mevsiminde çok farklıdır. Yaz mevsiminde daha fazla ihtiyaç duyduğu için sulamasını daha sık yapmanız gerekiyor. Kış mevsimine girmeye başladığını zamanlarda ise sulama periyotlarını uzatmanızda fayda olacaktır. Çünkü kış mevsiminde guzmanya çiçeğinin suya olan ihtiyacı bir hayli azalır. Sulama yapmadan önce mutlaka çiçeğim toprağını kontrol etmelisiniz. Toprağın 1 cm ila 1,5 cm  altını parmağınız ile kontrol edin.  Şayet tamamen kuruluk hissediyorsanız hiç beklemeden sulama yapabilirsiniz.  Ancak burada bir nem hissediyorsanız bir süre daha bekledikten sonra sulama yapmanız gerekiyor.

Guzmanya çiçeğinin sularken ücretsiz içme suyu kullanmanız lazım.  Kireçli su ile sulamanız durumunda çiçeğiniz bu durumdan olumsuz etkilenecektir ve kısa bir süre sonrasında renginde bir solmaya yapraklarında bir düşüklük görmeye başlayabilirsiniz. Aynı zamanda suyun oda ısısında olmasına ve bunun da birlikte her defasında eşit miktarda su kullanarak sulamaya dikkat etmelisiniz.  Sulama yaptığınızda toprağın tamamının yani saksının her yerinin ıslandığından emin olun.  Bununla birlikte sulama sonrasında saksıda biriken suyu mutlaka dökün.  Saksıda biriken suyu çiçeğin tekrar çekmesi durumunda kökler zarar görmeye başlayabilir.

Aynı zamanda köklerde çürüme de meydana gelebilir ve bu durumda çiçeğinizi  kurtarmanız pek mümkün olmayacaktır.  Yılda 1 defa saksı ve toprak değişimi yapabilirsiniz. Şayet çiçeğiniz çok hızlı bir şekilde büyümüyorsa 2 yılda bir toprak değişimi yapmanız da yeterli olacak. Mutlaka seçtiğiniz saksının drenaj dediklerinin bulunmasına özen gösterin. Aynı zamanda her defasında sadece bir boy büyük saksı almalısınız!

Guzmanya Çiçeği Hangi Durumda Gönderilir?

Guzmanya çiçeğinin en önemli özelliklerinden biri aklınıza gelebilecek her durumda sevdiklerinize gönderebiliyor olmanızdır. Bu benzersiz çiçek tasarımını özel günlerde de sevdiklerinize hediye olarak rahatlıkla gönderebilirsiniz.  Doğum günleri buket çiçek siparişi vermek istemeyenler için guzmanya çiçeği gönderimini yapabileceğiniz özel zamanlardan biridir.  Sevdiklerinize doğum günlerinde kalıcı bir çiçek göndermek için sitemiz üzerinden hemen şimdi sipariş verebilir ve dilediğiniz adrese teslimatı yapmamızı sağlayabilirsiniz.  Evet de doğum günleri bu özel çiçekle yakınlarınızı mutlu etmeniz için tek bir neden değil.

Açılış yapan yakınlarınıza da rahatlıkla  guzmanya çiçeği gönderebilirsiniz.  Artık açılışlarda dekoratif çiçekler tercih edildiği için sevdiklerinizin iş yerine harika bir dekoratif katkıda bulunmuş olacaksınız. Muhteşem bir görünüm sergileyen guzmanya çiçeği, aynı zamanda terfi alan sevdiklerinize tebrik etmeniz ya da yeni işe başlayan yakınlarında da başarı dileklerimizi iletmeniz içinde tercih edebileceğiniz çiçeklerdir. Ofislerde bakımı rahatlıkla yapılabilen bu özel çiçek işyerine saksı çiçeği göndermek için en çok tercih edilen bitkilerden biri oluyor. Yöneticinize ya da iş arkadaşınıza herhangi bir nedenle çiçek göndermeniz gerektiğinde  rotanızı hiç tereddüt etmeden bu sıra dışı bitti tasarımına çevirin.

Anneler günü ve babalar günü kuşkusuz herkes için yılın en özel günleridir.  Tüm anneler ve tüm babalar çiçeklerin en güzelini hak ediyor. İşte bu nedenle anneler günü çiçeği ve babalar günü çiçeği olarak tercihinizi guzmanya çiçeğinden yana yapabilirsiniz. Muhteşem bir görünüm sergileyen bu özel çiçek annenize ve babanıza yakışan bir seçim olacaktır. Öğretmenler günü yine çiçek göndermek isteyebileceğiniz özel zamanlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Eğitim neferleri de  çiçeklerin en güzelini hak ettiği için saksı bitkisi gönderimi yapmak isteyenlere önerimiz bu özel çiçek olabilir. Sitemizde büyük bir özenle yetiştirdiğimiz çok sayıda farklı guzmanya çiçeğini inceleyebilir ve hemen sipariş verebilirsiniz.

Guzmanya Çiçeği İle Yaşam Alanlarınızı Süsleyin!

Yeni eve taşınan sevdiklerinize ev hediyesi olarak ne alacağınız konusunda kararsız kaldıysanız guzmanya çiçeğinin bu özel koleksiyonumuz içerisinden size göz kırptığını bilmenizi isteriz. Harika bir ev hediyesi olabilen bu özel çiçek  minimum fiyatlarla sipariş verebileceğiniz çiçek çeşitleri arasında yer alıyor. Şık bir saksı içerisinde dizayn edilen guzmanya çiçeği herhangi bir konuda başarı elde eden yakınlarınıza tebrik mesajınız ile birlikte ile edebileceğiniz çiçekler arasında bulunuyor.  Bununla birlikte hastalanan ya da kaza atlatan sevdiklerinize de geçmiş olsun dileklerimizi sizin adınıza bu benzersiz çiçek iletebilir.

Bu özel çiçek sevdiklerinize elbette her zaman gönderebileceğiniz bir tasarım… Ancak kendi yaşam alanlarınızı da guzmanya çiçeğinin muhteşem güzelliğinden mahrum bırakmayın. Evinizi ya da işyerinizi süslemek için rahatlıkla tercih edebileceğiniz bu özel çiçeğin bakımını balkonda ya da terasta da yapabilirsiniz. Havanın çok soğuk olmaması kaydıyla  her yerde bakımını rahatlıkla yapabileceğiniz çiçeğiniz büyüleyen güzelliği de sizin için yıllarca sergilemeye devam edecektir. Zira bakımını ihmal etmemeniz çiçeğinizin büyümeye ve gelişmeye devam etmesi için yeterli oluyor.

Çeşitli işletmelerde dekoratif amaçlı olarak da tercih edilebilen guzmanya çiçekleri ile  hemen şimdi sevdiklerinize uzun süre unutamayacakları bir sürpriz yapın. Sitemiz üzerinden sipariş vermek için birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli oluyor. İstanbul içi siparişlerde teslimatı kendi araçlarımız ile gerçekleştiriyoruz. Bununla birlikte belirli bir saat dilimine kadar iletilen siparişler kent içerisinde aynı gün teslim ediliyor ve teslimat için de ek bir ücret talep etmiyoruz. Yıl boyunca makul fiyat politikası uyguladığımız için  dilediğiniz çiçeği seçebilir ve gayet düşük rakamlarla çiçek siparişi vermenin ayrıcalığını siz de yaşayabilirsiniz.