6 ürün bulundu.

Kasımpatı (Krizantem) Çiçeği

Rengarenk yapraklarıyla  bulunduğu her ortamda coşkulu ve neşeli bir atmosfer ortaya çıkmasını sağlayan kasımpatı çiçekleri kuşkusuz en güzel ve en özel çiçek çeşitlerinden biridir.  Krizantem çiçeği olarak da adlandırılan kasımpatı kimi zaman doğum günlerinde kimi zamanın da çelenk tasarımlarında karşımıza çıkıyor. Aklınıza gelebilecek her türlü özel  çiçek aranjmanı tasarımında kullanılabilen bu çiçek için sitemiz üzerinden sipariş verebilir ve çok kısa bir süre içerisinde belirttiğiniz adrese kasımpatı çiçekleri ile hazırlanan aranjmanın teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.

Benzersiz güzelliğini pek çok çiçekten farklı olarak kasım ayında sergilemeye başlayan kasımpatı çiçeği adını da buradan alıyor.  En güzel kır çiçeklerinden biri olan krizantem çiçeği ile sizler için birbirinden şık aranjmanlar hazırladık.  Üstelik tamamını uygun fiyatlarla sipariş vererek satın almanızı sağlıyoruz. Kasımpatı çiçekleri ile hazırlanmış olan özel aranjmanlar için sipariş vermeniz sadece birkaç dakikanızı alacak.  Üstelik bu özel çiçek ile birlikte farklı çiçek gönderilen bir arada kullanıldığı buket çiçek tasarımları da seçenekleriniz arasında yer alıyor. Dilerseniz tercihinizi kutu çiçek tasarımlarından ya da vazolu çiçek modellerinden yana kullanabilirsiniz.

Kasımpatı Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Kasımpatı çiçeğinin bakımını kolaylıkla yapabileceğiniz bilgisini aktaralım.  Bu özel çiçeğin bakımına uzun süre zaman ayırmanız gerekmiyor. Ancak aynı zamanda bakımını ihmal etmemeniz de çok büyük bir önem taşıyor. Sadece dış ortamlarda değil iç mekanlarda da yetiştirilebilen krizantem çiçeği balkonlarda ya da teraslarda da rahatlıkla yaşayabiliyor. Tohum olarak ettiğinizde bile son derece hızlı bir şekilde çimlenen ve yetişen kasımpatı çiçeğinin doğrudan güneş ışığına ihtiyacı bulunmuyor. Gün ışığından yeterince faydalanmasını sağlamanız  bu özel çiçeği yetiştirebilmeniz için yeterli olacaktır. Ancak yetersiz güneş bulunan bir ortama koyarsanız kısa sürede solmaya başlar.  Solmayı ilk olarak yapraklarında fark edersiniz.

Krizantem çiçeğinin sulanmasına çok büyük bir önem vermeniz gerekiyor. Çiçeğinizi sulamadan önce mutlaka toprağını kontrol edin.  Toprağın bir buçuk santimetre altı tamamen kuruduğunda sulama yapabilirsiniz.  Ancak bu bölgede nem varsa ya da ıslaklık varsa sulama yapmak için bir süre daha beklemenizde fayda olacaktır. Kasımpatı çiçeğinin sulama konusunda diğer çiçeklerden çok daha hassas bir yapıya sahip olduğunu belirtmek gerekir. Fazla sulama yapmanız çiçeğinizin birkaç gün içerisinde ölmesine sebebiyet verebilir. Aynı zamanda susuz bırakmanız da benzer bir sonuç doğuracaktır.

Sulama yaparken her defasında eşit miktarda su kullanmaya ve suyun oda ısısında olmasına da özen göstermeniz gerekiyor. Bununla birlikte sulama için günün aynı saatlerini tercih etmeniz de önemlidir.  Bazen sabahları bazen akşamları sulama yaparsanız kasımpatı çiçeğinin muhteşem güzelliğini sizinle paylaşmasını engellemiş olursunuz.  Kireçsiz içme suyu kullanmanız yine dikkat etmeniz gereken unsurlar arasında yer alıyor.  Şebeke sularında yüksek oranda kireç bulunduğu için musluk suyu ile sulama yapmanızı tavsiye etmeyiz. Bunun yerine damacana suyu kullanmanızda fayda var.

Kasımpatı Çiçeğinin Anlamı Nedir?

Bildiğiniz gibi çiçeklerin her birinin bir anlamı bulunuyor. Bu anlam seçtiğiniz çiçeğe göre değişebildiği gibi  çiçeğin rengine göre de değişiklik gösterebiliyor. Krizantem yani kasımpatı çiçeğinin anlamı da renklerine göre değişiyor. Çoğu zaman papatyalarla karıştırılan beyaz kasımpatı çiçeği masumiyet ve bolluk anlamına geliyor.  Bu nedenle beyaz kasımpatı çiçeklerinin özür dileme çiçeği olarak da sıklıkla tercih edildiğini belirtmek gerekir.  “ben masumum” anlamını taşıyan beyaz kasımpatı çiçekleri muhteşem bir güzelliğe sahip olması ile de göz dolduruyor.

Sarı renkteki kasımpatı ise sıcaklık ve sevgi anlamına geliyor. Bu anlamı sayesinde sarı krizantem çiçekleri arkadaşlarınıza ya da dostlarınıza gönderebileceğiniz en özel çiçeklerden biridir. Özellikle yakın dostlarınıza özel günlerde hangi çiçeği göndermeniz gerektiği konusunda kararsız kalırsanız rahatlıkla krizantem çiçeklerini tercih edebilirsiniz. Pembe renkteki kasımpatı ise sadakat ve şefkat anlamını taşıyor. Anlamındaki sadakat nedeniyle çiftlerin birbirlerine gönderdikleri çiçeklerden biri olan pembe krizantem çiçekleri aynı zamanda anneler gününde de  büyük bir ilgi görüyor.

Mor renkteki kasımpatı çiçekleri asalet ve derin sevgi anlamına geliyor. Çoğu zaman ilan-ı aşk  içinde tercih edilebilen mor krizantem çiçekleri asil olduğunu düşündüğünüz tüm yakınlarınıza gönderebileceğiniz çiçeklerden biridir.  Kasımpatı çiçeklerinin en önemli özelliklerinden biri de dalından kesildikten sonra uzun süre diri görünümünü koruyabiliyor olmasıdır.  Bu nedenle vazo içerisine koyduğunuzda muhteşem güzelliğini diğer çiçeklerden daha uzun süre sergileyebiliyor ve böylelikle ortamın havasını da değiştirebiliyor.

Kasımpatı Çiçeği Hangi Durumda Gönderilir?

Krizantem çiçeklerini sevdiklerinize her durumda gönderebilirsiniz.  Açılış yapan yakınlarınıza ya da doğum günü olan sevdiklerinize gönül rahatlığıyla kasımpatı çiçeklerini gönderebileceğinizi belirtelim.  Yoğun bir yaprak görünümüne sahip olması doğum günleri gibi coşkulu günlerde bu çiçeklerin sıklıkla tercih edilmesini beraberinde getiriyor.  Elbette seçimine de mutlaka sadece krizantem çiçeklerinin kullanıldığı buket tasarımlarından yana yapmak zorunda değilsiniz.  Farklı çiçeklerin de eşlik ettiği özel aranjmanlar rengarenk bir görünüm ortaya çıkarıyor ve çok daha cazip bir seçenek olabiliyor.

Anneler ve babalar gününün yanı sıra sevgililer günü ya da öğretmenler günü gibi  zamanlar krizantem çiçeklerini rahatlıkla gönderebileceğiniz günlerdir. Sitemizde sizlere onlarca farklı seçenek yelpazesi sunuyor ve böylelikle beğendiğiniz aranjmanların siparişini pratik bir şekilde verebilmenizi sağlıyoruz. Üstelik bu çiçek tasarımlarının tamamı en taze ve en diri çiçek çeşitleri kullanılarak hazırlanıyor. Böylelikle çiçeğinizin teslimatının yapılmasının ardından da  muhteşem formunu uzun süre muhafaza edebiliyor. Elbette seçenekleriniz sadece buket çiçek tasarımlarından ibaret değil.  Sitemizde aklınıza gelebilecek tüm özel çiçek tasarımlarını alternatifleri ile birlikte bulabilirsiniz.

Anne ve baba olan yakınlarınıza tebrik mesajlarınızı iletmek için tercih edebileceğiniz  ferforjeli çiçek tasarımları mutlaka göz atmanız gereken özel koleksiyonlarımızdan biridir.  Yeni bebek çiçeğinin yanı sıra yeni eve taşınan yakınlarınıza gönderebileceğiniz ve dekoratif amaçlı olarak da tercih edilen çiçek çeşitleri incelemeniz için sizi bekliyor.  Şans bambularından saksı çiçeklerine kadar onlarca farklı seçenek arasında hayal ettiğiniz çiçek tasarımını kolaylıkla bulabilirsiniz.  Üstelik yıl boyunca uygun fiyatlar sunuyor ve bütçe dostu bir alışveriş eşliğinde çiçek siparişi vermenizi sağlıyoruz.

En Güzel Çiçek Aranjmanları İçin En Uygun Fiyatlar

Lilyum, lisyantüs, papatya, gerbera, şakayık, gül, lale, hüsnüyusuf, menekşe, orkide sizler için hazırladığımız özel koleksiyonlarımız içerisinde mevcut olan çiçeklerden sadece bazılarıdır.  Gösterişli ve bir o kadar da etkileyici bir çiçek göndermek istediğiniz zamanlarda da hiç tereddüt etmeden rotanızı bu platforma çevirebilirsiniz.  Çünkü sitemizde sade ve zarif bir görünüm sergileyen çiçek tasarımlarına alternatif olarak prestijli ve gösterişli bir duruşa sahip olan çiçek aranjmanları da bulunuyor. Her zevke uygun butik çiçek tasarımları da seçenekleriniz arasında mevcut.  Organizasyon çiçekleri, düğün ya da nişan çiçekleri gibi özel tasarımlar için şu anda en doğru adrestesiniz.

Uygun fiyatlarla birlikte indirimli olarak sipariş verebileceğiniz çiçek tasarımları da rahatlıkla tercih edilebilir. Yılın çeşitli dönemlerinde yüksek oranlarda indirimler uyguluyor ve böylelikle sevdiklerinizi çiçeklerle mutlu etmenize aracılık ediyoruz. İstanbul içinden iletilen siparişleri kendi araçlarımızla aynı gün teslim ediyoruz.  Bu nedenle kentin herhangi bir yerinden sipariş verebilirsiniz.  Teslimat için ek bir ücret talep etmediğimizi de belirtmek isteriz.