0 ürün bulundu.

Kumkuat - Kamkat Minyatür Meyve Ağacı

Evinizin bir köşesini muhteşem bir bahçe görünümüne bürümek için yapmanız gereken sadece kumkuat ağacı yetiştirmeniz olacak.  Minyatür meyve ağaçları arasında en çok tercih edilenlerden biri olan ve halk arasında kamkat ağacı olarak da bilinen kumkuat ağacı muhteşem meyveleri ile evinizin tüm havasını baştan aşağıya değiştirebilir.  Sitemiz üzerinden sipariş vererek pratik bir şekilde temin edebileceğiniz kumkuat ağacı çeşitleri en uygun fiyatlı eşliğinde incelemeniz için sizi bekliyor.  Evinizde minyatür meyve ağaçlarında yer vererek dekorasyonu taçlandırabilir ve çok daha güzel bir yaşam alanı görünümü elde edebilirsiniz.

Küçük ve turuncu renkteki meyveleri ile harika bir görünüm sergileyen bu minyatür meyve ağacı balkonda, terasta ya da iç  mekanlarda bakımı yapılabilen bitkiler arasında yer alıyor. Geniş bir saksı içerisinde rahatlıkla yetiştirebileceğiniz bu ağaçlar bakımı ihmal edilmediğinde büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Ancak boylarının çok fazla uzamadığını belirtelim. Bu nedenle ağacınızın gelişebilmesi için rahatlıkla  bakımını yapabilir ve ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Peki, kumkuat ağacını nereye koymalı ve bakımını nasıl yapmalısınız?

Kumkuat Ağacının Bakımı Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu ağacın turunçgiller familyasından olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu nedenle sıcağı ve güneşi çok fazla seven minyatür ağaç kesinlikle güneş ışığından mahrum bırakılmamalı!  Ağacınızı mutlaka evinizde ya da işyerinize güneş gören bir yere koymanız gerekiyor.  Güneş ışığından mahrum kalırsa yapraklarında kısa sürede solma meydana gelmeye başlar ve ardından ağacınız kurur.  Bakımını mükemmel bir şekilde yapsanız dahi güneş ışığından mahrum kalan kumkuat ağaçları canlı kalamıyor.  Bu nedenle güneş ışığına ihtiyacı olduğunu asla unutmamalısınız.

Bununla birlikte ağacınızın -4 dereceden daha düşük sıcaklıklarda kalmaması gerekir.  Daha düşük sıcaklıkta ağaca ciddi düzeyde zarar verebiliyor. En ideal sıcaklığının ise 15 derece ila 25 derece arasında olduğunu söyleyebiliriz.  Dolayısıyla ağacınızın yıl boyunca oda ısısında kalması gerekiyor. Kumkuat ağacını koyduğunuz yerde başka bir cisimle temas etmemesine de özen göstermelisiniz.  Özellikle çok sayıda bitkiyi aynı yerde muhafaza edenler bu konuyu daha fazla dikkate almalıdır. Çünkü yaprakları birbirine değen bitkiler temastan hoşlanmadıkları için  kurumaya başlayabiliyor.  Bitki yetiştiren çok sayıda kişi bu durumu göz ardı ediyor.  Evinizde yetiştirdiğiniz çiçeklerin duvar ile de temas etmemesi gerekir.

Kumkuat Ağacı Nasıl Sulanmalı?

Tüm bitkiler gibi kumkuat ağacının da yaz ve kış mevsiminde su ihtiyacı değişiyor.  Yaz mevsiminde daha fazla suya ihtiyaç duyan kumkuat ağaçlarının bu ihtiyacı kış mevsiminde azalıyor.  Ancak yine de bulunduğunuz yerdeki nem düzeyine bağlı olarak bu bitkinin su ihtiyacı da değişebilir. En doğru seçenek sulama yapmadan önce bitkinin toprağını kontrol etmenizdir. Toprağın yaklaşık 1 ila 1,5 santimetre altını parmağınız ile kontrol edebilirsiniz. Şayet  bu bölüm kuruysa sulama yapabilirsiniz.  Ancak hafif de olsa önemli olduğunu fark ettiyseniz sulama için bir süre daha beklemeniz gerekiyor demektir. Kumkuat ağacının kireçsiz içme suyu ile sulamalı ve her defasında eşit miktarda su vermeye özen göstermelisiniz. Suyun dinlenmiş ve oda ısısında olması ve bununla birlikte toprağın tamamına ulaşması çok büyük önem taşıyor.

Sadece evinizde değil iş yerinizde de kumkuat ağacını rahatlıkla yetiştirebilirsiniz.  Bu ağaçların özellikle güneş ve su ihtiyacını karşılamanın durumunda çok ciddi bir bakıma ihtiyacı olmayacaktır.  Yılda 1 defa toprak ve saksı değişimi yapmanız yeterli olabilir. Saksı değişimini nisan ayında yapmaya özen gösterin. Sadece bir boy büyük saksıya geçiş yapmanız ve bununla birlikte seçtiğiniz saksının drenaj deliklerinin bulunması da dikkat etmeniz gereken unsurlar arasında yer alıyor.  Drenaj delikleri olmayan saksılar bitkilerin köklerinde çürümeye sebebiyet verebilir.  Sulama yaptıktan sonra saksının tabağına akan suyu dökün. Bununla birlikte yine yılda bir defa vitamin takviyesi de yapabilir ve ağacınızın çok daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kumkuat ağaçları temmuz ve ağustos aylarında çiçek açmaya başlar. Sonbahar dönemine kadar meyve oluşturmaya çalışır ve sonbahar mevsiminde  artık meyveleri ağaçların dallarında görmeye başlarsınız. Meyvelerin olgunlaşmasını ve tüketilebilecek duruma gelmesi ise ocak ya da şubat ayını bulabiliyor. Bildiğiniz gibi kumkuat bir kış meyvesidir ve son derece faydalı olması ile bilinir.  Evinizde yetiştirdiğiniz kumkuat ağacının meyvelerini rahatlıkla tüketebilirsiniz. Ağacınız meyve vermeye başladığında bu meyveleri uzun süre ağacın dalında tutmamaya özen gösterin.

Kumkuat Ağacı Hangi Durumda Gönderilir?

Kumkuat ağacının yaşam alanlarınızı süslemek için rahatlıkla tercih edebileceğiniz gibi sevdiklerinize gönderebilirsiniz. Sitemiz üzerinden kumkuat ağacı siparişi vererek dilediğiniz adrese en kısa sürede teslim etmemizi sağlayabilirsiniz. Minyatür ağaçlar özellikle dekoratif amaçlı olarak tercih edildiklerinden açılış çiçeği olarak rahatlıkla gönderimi yapılabilen bitkiler arasında yer alıyor. Aynı zamanda yeni işe başlayan sevdiklerinize ya da terfi alan yakınlarınıza ofis hediyesi olarak kumkuat ağacı gönderebilirsiniz. Ofislerde dekorasyonun vazgeçilmez bitkilerinden biri haline gelen minyatür meyve ağaçları sevdiklerinize başarı dileklerinizi en şık şekilde iletmenizi sağlar.

Yeni eve taşınan yakınlarınıza ve bununla birlikte bebek sahibi olan sevdiklerinize rahatlıkla kumkuat ağacı gönderebilirsiniz.  Minyatür meyve ağaçları bu gibi durumlarda kalıcı bir çiçek göndermek isteyenler için cazip bir seçeneğe dönüşebiliyor. Anneler günü, babalar günü, doğum günü, sevgililer günü, öğretmenler günü gibi  çiçek göndermeniz gereken özel günlerde kumkuat siparişi verebileceğiniz bilgisini de aktaralım. Özellikle yakınlarınızın dekorasyonlarına şık bir katkıda bulunmak istediğiniz her an rotanızı gönül rahatlığıyla kumkuat ağacı çeşitlerine çevirebilirsiniz.

Bu arada sitemizden temin edebileceğiniz saksı bitkileri sadece kumkuat ağaçlarından ibaret değil.  Aynı zamanda minyatür mandalina ağacı ve minyatür limon ağacı çeşitlerine de göz atabilirsiniz. Bununla birlikte yucca, areka, kauçuk, ficus benjamin çiçekleri de  seçenekleriniz arasında yer alıyor. Aloa vera, guzmanya, tilandisia, massengena, kalanchoe, şeflera ya da pachira için de en uygun fiyat avantajından faydalanarak sitemiz üzerinden sipariş verebilirsiniz.  Büyük salon bitkilerinin tamamını sizler için özel olarak yetiştiriyor ve en sağlıklı haliyle teslimatı gerçekleştiriyoruz.

Tüm Saksı Bitkilerinde En Uygun Fiyatlar Burada!

Pratik bir şekilde sipariş verebileceğiniz saksı çiçeklerinin tamamı için sizlere yıl boyunca uygun fiyatlar sunuyoruz.  Bununla birlikte buket çiçek siparişi ya da vazoda çiçek siparişi vermek için de sitemizi tercih edebilir ve düşük fiyatlardan faydalanabilirsiniz. En güzel teraryum çalışmaları ve en güzel kokedama tasarımları alternatifleriniz arasında incelemeniz için sizi bekliyor. Özellikle bonsai ağaç çeşitlerine göz atmanızı tavsiye ederiz. En güzel bodur ağaç çeşitleri ile yaşam alanlarınızın güzelliğini ikiye katlayabilirsiniz. Dilerseniz tercihinizi kaktüs aranjmanlarından ya da sukulent aranjmanı çeşitlerinden yana da kullanabilirsiniz. Papatya, gül, lale, şakayık, lilyum, lisyantüs, menekşe, orkide gibi  parka çiçek çeşitleri ile hazırladığımız butik çiçek çeşitlerini mutlaka gözden geçirin. 

Tüm özel günlerde sevdiklerinize gönderebileceğiniz çiçek çeşitleri için minimum düzeyde bütçe ayırmanın keyfini siz de yaşayın. İstanbul içerisinden iletilen siparişleri aynı gün kendi araçlarımızla teslim ettiğimizi belirtmek isteriz.  Teslimat için ek bir ücret talep etmiyoruz.  Çiçek siparişi göndermenin en avantajlı ve en keyifli yolu olan sitemizde sizlere her daim zengin bir seçenek yelpazesi karşılıyor. Uygun fiyatlar ve yüz güldüren avantajlar eşliğinde hemen şimdi çiçek siparişi verebilirsiniz.