0 ürün bulundu.

Minyatür Limon Ağacı

Son dönemde minyatür meyve ağaçlarının büyük bir popülerlik kazandığını belirtebiliriz. Yaşam alanlarında minyatür ağaçlar  bulundurmak isteyenler özellikle minyatür limon ağaçlarına büyük ilgi gösteriyor. Sitemiz üzerinden sipariş vererek en güzel minyatür meyve ağaçlarını en uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz. Sizlere büyük bir özenle yetiştirdiğimiz minyatür limon ağacı çeşitlerini de uygun fiyatlarla sipariş vererek satın alma şansını sunuyoruz. Ancak öncesinde minyatür limon ağaçlarının bakımı ile ilgili detaylı bilgi almanızda fayda olacaktır. Bu sayede aracınızın bakımını ihmal etmeden yaşam alanlarınızı bu benzersiz bitkiler ile süsleyebilirsiniz.

Öncelikle minyatür meyve ağaçlarını rüzgardan ve her türlü hava akımından titizlikle korumanız gerektiğini belirtelim. Bu nedenle satın aldığınız minyatür limon ağacı nerede bulundurduğumuz çok büyük bir önem taşıyor. Bununla birlikte limon ağaçlarından çok fazla gün ışığına ihtiyacı olduğunu da bilmenizde fayda var.  Gün ışığında yeterli miktarda alamadığında öncelikle yapraklarındaki renklerde bir solma meydana gelmeye başlar. Ardından yapraklarda kuruma olduğunu fark edebilirsiniz.  Böyle zamanlarda hemen minyatür limon ağacına daha fazla ışık alan bir yere koymanız gerekiyor. Klasik ev bitkilerinden daha fazla gün ışığına ihtiyaç duyması evde bu bitkinin bakımını rahatlıkla yapmanıza engel değil.

Minyatür meyve ağaçlarının toprağının vitamin ve mineral yönünden zengin olması da gerekiyor.  Azot, fosfor ve potasyum yönünden zengin olan toprakları tercih etmeye özen gösterin. Özellikle vitaminsiz kaldıklarında meyve vermekte zorlanmaya başlarlar. Bununla birlikte seçtiğiniz meyve ağacının meyve verebilmesi için güneşe de ihtiyacının olduğunu unutmamanız gerekiyor.  Güneşten faydalanamayan minyatür limon ağaçlarında kısa sürede kuruma meydana gelebilir ve bu durumda ağacı kurtarmanız pek mümkün olmaz.

Minyatür Limon Ağacı Nasıl Sulanmalı?

Tüm bitkilerde olduğu gibi minyatür limon ağaçlarında da sulama son derece dikkat edilmesi gereken unsurların başında geliyor.  Bulunduğunuz yerde havadaki neme bağlı olarak sulama yapma periyotları değişebilir.  Ancak genel olarak 3 ila 4 günde bir sulama yapmanız yeterli olacaktır.  Kış mevsiminde minyatür limon ağaçlarının suya olan ihtiyacı daha az olur. Yaz mevsiminde ise daha fazla suya gereksinim duyar.  Sulama yapmadan önce mutlaka toprağın kuruluk düzeyini parmağınızla kontrol etmeniz gerekiyor. Şayet toprak tam olarak kurumuşsa bu durumda sulama yapabilirsiniz. Nem hissediyorsanız bir süre daha bekledikten sonra sulama yapmanızda fayda var.

Sulama yaparken her daim eşit miktarda su kullanmaya ve aynı zamanda suyun kireçsiz olmasına özen gösterin. Musluk suyu değil içme suyu ile sulama yapmanız gerekiyor. Bununla birlikte suyun oda ısısında olması da yine dikkat etmemiz gereken unsurlar arasında yer alıyor. Toprağın tamamına suyun  ulaştığından emin olun. Bununla birlikte saksının tabağına sızan suyu da dökmelisiniz.  Aksi halde saksı tabağında biriken su bitkinin köklerine zarar vermeye başlayabilir.  Önemli olan minyatür limon ağaçlarını ihtiyacından daha fazla sulama yaparak çürütmemektir.    

Yılda 1 defa minyatür limon ağaçlarının toprağını ve saksısını değiştirmeniz gerekiyor.  Saksı ve toprak değişimi için en uygun zamanın  nisan ayı olduğunu belirtelim.  Sadece bir boy büyük saksıya geçiş yapmalısınız. Aynı zamanda seçtiğiniz saksının drenaj deliklerinin bulunuyor olması da sandığınızdan çok daha fazla önem taşıyor. Drenaj delikleri bulunmayan saksılarda  yetiştirdiğiniz bitkilerin köklerine çok ciddi zararlar verebilirsiniz.  Çünkü sulama yaptığınızda su saksının dibinde birikecek deri ve kökler sürekli olarak bu su ile temas halinde kalacağı için çürümekten kurtulamayacaktır.

Yaşam Alanlarınızı Minyatür Limon Ağaçlarıyla Dekore Edin!

Minyatür limon ağaçları ile yaşam alanlarınıza muhteşem bir görünüm kazandırabilirsiniz. Evinizde ya da ofisinizde nasıl bir dekorasyon tarzı uygulamış olursanız olun  hiç tereddüt etmeden minyatür limon ağaçlarını ya da minyatür meyve ağaçlarını tercih edebilirsiniz. Her türlü dekorasyona anında uyum sağlayabilen bu bitkiler yaşam alanlarında çok daha farklı bir atmosfer ortaya çıkmasını sağlıyor.  Daha enerjik ve daha canlı bir yaşam alanı görüntüsü elde etmenize olanak tanıyor olmakla birlikte sadece salonlarda değil evinizin her yerinde bu bitkilerin bakımını yapabilirsiniz. Mutfakta ya da misafir odasında da minyatür limon ağacı ile harika bir dekorasyon çalışması  yapmanız mümkündür.  Ancak az önce de değindiğimiz gibi bu bitkileri çok fazla gün ışığı alan bir yere koymanız gerektiğini sakın unutmayın.

İş yerlerinde de bakımı yapılabilen minyatür limon ağaçları artık çeşitli işletmelerde bile dekoratif amaçlı olarak tercih edilebiliyor. Minyatür limon ağaçlarını sevdiklerinizin özel günlerinde hediye olarak da gönderebilirsiniz. Özellikle açılış yapan yakınlarınıza dekoratif bir çiçek göndermek istediğinizde  rahatlıkla tercihinizi bu bitkilerden yana kullanabilirsiniz. Açılış çiçeği siparişi vermek için sitemize tıklamanız yeterli olacak. Sizlere en güzel minyatür meyve ağaçlarının en uygun fiyatlarda sunduğumuz için harika bir hediyelik çiçek seçimi yapabilirsiniz. Bununla birlikte anneler günü, babalar günü, öğretmenler günü,  sevgililer günü gibi özel günlerde fark yaratan bir çiçek seçimi yapmak istediğinizde rotanızı hemen minyatür limon ağaçlarına çevirebilirsiniz.

Terfi alan sevdiklerinizi tebrik etmek istediğinizde rahatlıkla tercihinizi saksı bitkilerinden yara kullanabileceğiniz için minyatür çeşitlerinin cazip bir seçenek olduğunu belirtmek gerekir. Bununla birlikte yeni işe başlayan yakınlarınıza yine başarı dileklerinizi bu özel bitkilerle iletebilir ve çalışma odasında şık bir dekoratif bitki bulundurmasını sağlayabilirsiniz.  Yeni eve taşınan sevdiklerinize ev hediyesi olarak minyatür limon ağaçlarını gönderebilir bununla birlikte evlerinde sizden bir hatıra olarak bu benzersiz bitkilerin güzelliğini cömertçe sergilemesini sağlayabilirsiniz.

Her Durumda Gönderime Uygun Minyatür Limon Ağaçları

Aklınıza gelebilecek her durumda gönderebileceğiniz ve sitemiz üzerinden dakikalar içerisinde sipariş verebileceğiniz  minyatür limon ağacı çeşitleri bakımını ihmal edilmediğinde büyümeye devam eden bitkilerden biridir. Ancak boyunun çok fazla uzamadığını belirtmek gerekir. Bu nedenle belirli bir süre sonrasında dış ortama dikmek zorunda kalmayacaksınız.  Evde bakımını rahatlıkla yıllar boyunca yapabilirsiniz.  Doğum günü gibi özel zamanlarda buket çiçek siparişi vermek ilk olarak akla gelen seçeneklerden biri oluyor. Eğer siz daha kalıcı bir hediye göndermek isterseniz sevdiklerinize doğum günlerinde minyatür limon ağacı hediye edebilirsiniz.

Elbette sitemizde sizlerle buluşturduğumuz  saksı çiçekleri sadece minyatür meyve ağaçlarından ibaret değil. Aynı zamanda yucca, areka, ficus benjamin, kauçuk, bonsai, şeflera, kalanchoe, menekşe, guzmanya, tilandisia  ve daha pek çok farklı saksı bitkisi de seçenekleriniz arasında yer alır. Sevdiklerinize özel günlerde en güzel saksı bitkilerini göndermek istediğinizde  orkide çiçekleri gibi popülerliğini hiçbir zaman kaybetmeyen bitkileri tercih edebilirsiniz.  Pratik bir şekilde göz atabileceğini ve şık bir saksı içerisinde dizayn edilen saksı bitkileri içinde sizlere tüm yıl boyunca en düşük fiyatları sunmaya özen gösteriyoruz.

Evet de kutu çiçek tasarımları ya da vazolu çiçek modelleri seçenekleriniz arasında yer alıyor. Dilerseniz teraryum modellerini de inceleyebilir ve hem kendiniz hem de sevdikleriniz için sitemiz üzerinden teraryum siparişi de verebilirsiniz.  Şans bambusu modelleri ya da dilek ağacı çeşitleri gibi özel tasarımları da incelemeyi sakın unutmayın. İstanbul içi siparişleri aynı gün kendi araçlarımızı kullanarak teslim ediyoruz. Bununla birlikte teslimat için ek bir ücret de talep etmiyoruz. Onlarca farklı çiçek çeşidi arasından tercih yapmanın keyfini yaşamak için sizlere bu özel koleksiyonlarla baş başa bırakıyoruz.