5 ürün bulundu.

Ortanca Çiçeği

Pembe, mor ve beyaz renk seçenekleri sunan ve muhteşem bir görünüme sahip olduğu için  her dönem en popüler çiçek çeşitleri arasında bulunan ortanca çiçeği sitemiz üzerinden sipariş vererek kolaylıkla temin edebileceğiniz bitkilerdir. Boyları 40 santimetre ile 80 santimetre arasında değişen ortanca çiçekleri evinizin balkonunda ya da terasında da bakımını yapabileceğiniz çiçeklerden biridir. Canlı renkleri ile bulunduğu her ortamın havasını bir anda değiştirebilen bu çiçekler her durumda sevdiklerinize gönderebileceğiniz bitkilerden biri olması ile daha beğeni topluyor.

Ortanca çiçeklerinin doğrudan güneş ışığına ihtiyacı olmuyor. Bu çiçekler gün ışığından yeterince faydalanabildikleri bir ortamda bulundukları sürece  benzersiz güzelliklerini sergilemeye devam ediyor. Güneşe doğru bir eğilim gösteren bitkilerden biri de ortanca çiçekleridir. Bu nedenle arada bir saksının yönünü değiştirmeniz gerekiyor. Ortanca çiçeğinin gün ışığından yeterince faydalanıp faydalanmadığını  anlamanın en kolay yolu yapraklarına bakmanızdır. Şayet yapraklarında solma ya da sararma meydana gelmeye başladıysa yeterince gün ışığı alamıyor demektir.  Ancak yaprakları canlı rengini koruyorsa bu durumda çiçeğinizin güneş yanığından yeterince faydalanıp faydalanmadığı noktasında endişe etmenize gerek kalmaz.

Ortanca Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Ortanca çiçekleri her ne kadar dayanıklı bitkiler gibi görünse de aslında son derece naif ve hassastırlar. Bu nedenle bakımını ihmal etmeniz halinde çok kısa bir süre içerisinde  yapraklarında solma meydana gelir ve çiçeğinizi kaybedebilirsiniz. Ortanca çiçeği bakımı noktasında en çok dikkat etmeniz gereken unsur çiçeğinin sulanmasıdır. Bu çiçeği mutlaka düzenli olarak sulamalı ancak fazla miktarda su vermemeye de bir o kadar dikkat etmelisiniz. Fazla sulama yapmanız durumunda köklerinde çürüme meydana gelir ve bu durumda çiçeği kurtarmanız maalesef mümkün olmaz.

Sulama yaparken oda ısısında su kullanmaya özen gösterin.  Bununla birlikte her defasında eşit miktarda su vermeniz ve aynı zamanda musluk suyu değil içme suyu kullanmanız da büyük bir önem taşıyor.  Ortanca çiçeğinin sulamasında toprağın tamamına su ulaştığından emin olmalısınız. Bulunduğunuz yerde havadaki nem oranına göre sulama periyodu değişebilir. Genel olarak yaz mevsiminde haftada 2 defa kış mevsiminde ise haftada bir defa sulamanın yeterli olduğunu belirtelim.  Ancak siz yine de sulama yapmadan önce ortanca çiçeğinin toprağını kontrol edin. Şayet toprakta aşırı kuruma meydana gelmişse bu durumda sulama yapabilirsiniz. Ancak toprakta nem olduğunu fark ettiyseniz sulama için bir süre daha beklemenizde fayda var.

Çiçeğinin bakımı ile ilgili toprak değişimine de dikkat etmeniz gerektiğini belirtelim.  Toprak değişimi yılda bir defa ve nisan ayında yapmalısınız. Sadece bir boy büyük saksıya tercih edin ve aynı zamanda saksıda drenaj deliklerinin bulunmasına da önem vermelisiniz. Drenaj delikleri olmayan saksılarda hangi bitkiyi yetiştirirseniz yetiştirin köklerinde çürüme başlaması riski son derece yüksek olacaktır. Yılda 1 defa vitamin takviyesi yapmanız çiçeğinizin çok daha güzel bir görünüm kazanmasını sağlar. Vitamin takviyesi yaparken aşırı miktarda vitamin vermemeye de dikkat edebilirsiniz.

Ortanca Çiçeği Hangi Durumda Gönderilir?

Bu çiçeği dilediğiniz her zaman ve herkese gönderebilirsiniz.  Orkide çiçeği gibi her durumda gönderimi yapılabilen çiçek çeşitleri arasında yer alıyor. Sitemizde en güzel ortanca çiçekleri de bulabilir ve böylelikle sevdiklerinizi bu özel çiçeklerle mutlu edebilirsiniz. Doğum günleri, anneler günü, babalar günü, sevgililer günü ya da öğretmenler günü gibi tüm özel günlerde rahatlıkla ortanca siparişi verebilir ve seçtiğiniz çiçeğin kısa bir süre içerisinde dilediğiniz adrese teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle bitki yetiştirmekten hoşlanan kişilere gönderebileceğiniz en özel çiçeklerden biri ortancalardır. Bakımının gayet kolay olması nedeniyle sadece evlere değil ofislere ve diğer işyerlerine ortanca çiçeği gönderebilirsiniz.

Yeni eve taşınana sevdiklerinize dekoratif bir çiçek göndermek isterseniz bu durumda da rotanızı ortanca çiçeği çeşitlerine çevirebilirsiniz. Yeni ev hediyesi olarak harika bir seçenek olan ortancalar  dekoratif amaçlı olarak da rahatlıkla tercih edilebilen çiçeklerden biri oluyor.  Bu nedenle yeni bir ofise taşınan yakınlarınıza da iyi dileklerinizi ortanca çiçekleri ile birlikte iletebilirsiniz.  İş yerlerinde de bakımı yapılabildiği için yeni işe başlayan yakınlarınıza ya da terfi alan sevdiklerinize rahatlıkla ortanca gönderebileceğiniz bilgisini de sizlere aktaralım.

Ortanca çiçekleri ile hazırlanan en güzel çiçek buketlerini sitemizde inceleyebilirsiniz. Farklı çiçek türleri ile bir arada kullanarak  rengarenk bir çiçek buketine dönüştürdüğümüz ortanca çiçekleri ilk buluşma için de harika bir seçim olabilir. Bununla birlikte sevgililer günü çiçeği ya da evlenme yıldönümü çiçeği  olarak da ortancaları tercih edebilir, bu özel çiçeklerin büyüleyen güzellikleriyle  tüm sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Ortanca çiçeklerinin şakayık çiçekleri ve güllerle buluşmasından doğan en özel buket tasarımlarını en uygun fiyatlarla sitemizden hemen  şimdi temin edebilirsiniz.

Aynı zamanda şık bir vazo içerisinde hazırladığımız özel çiçek tasarımları daha güçlü bir seçenek olarak incelemeniz için sizi bekliyor. Sevdiklerinizin işyerine çiçek göndermek istediğinizde  tercihinizi vazolu çiçek tasarımlarından yana yapmanız daha doğru olabilir.  İşyerinde vazo bulma sıkıntısından kurtardığı için  bu tasarımların daha fazla tercih edildiğini belirtebiliriz. En şık masaları kullanarak dizayn ettiğimiz butik çiçek tasarımları da  seçenekleriniz arasında yer alıyor. En taze çiçekleri kullanarak hazırladığımız vazolu çiçek tasarımları ya da buket çiçek modelleri içimden geldi diyerek sevdiklerinize çiçek göndermek istediğiniz zamanlarda da rahatlıkla tercih edilebilir.

Ortancalı Gelin Buketlerini Gördünüz mü?

Ortanca çiçeklerinin gelin el çiçeği  tasarımlarında da sıklıkla kullanıldığını belirtelim.  Gelin buketlerinde ortanca çiçekleri muhteşem bir görünüm kazanıyor. Elbette sadece ortanca çiçeğini kullanarak  hazırladığımız gelin buketleri tek bir seçenek değil!  Aynı zamanda ortanca çiçekleri ile güllerin ve farklı çiçeklerin bir arada kullanıldığı  buket tasarımları da alternatifleriniz arasında yer alıyor. Ortanca çiçeklerinin sukulent tasarımları ile buluşması ortaya muazzam bir güzelliğin çıkmasını sağlıyor.  Bu nedenle sizler için gelin çiçekleri koleksiyonumuz içerisine ortanca ve sukulentlerle hazırlanan özel tasarımları da ekledik. Pembe ya da fuşya renkli çiçeklerle dizayn edilen ve ortancalarla renklendirilen özel gelin buketi tasarımlarını da incelemeyi sakın unutmayın. Sitemiz üzerinden en güzel gelin buketi tasarımlarını inceleyebilir ve böylelikle  hayatınızın en özel gününde en özel çiçek tasarımları ile evlenebilirsiniz.

Ortanca çiçeklerine alternatif olarak tercihinizi farklı çiçek tasarımlarından yana da kullanabilirsiniz. Gül, papatya, şakayık, lale, lilyum, lisyantüs, gerbera, frezya ve daha onlarca farklı çiçek tasarımı ile hazırladığımız  aranjmanlara mutlaka göz atın. Aynı zamanda sitemizde sizlere saksı çiçeği çeşitlerini de inceleme şansını sunuyoruz.  En güzel saksı bitkileri yaşam alanlarınızı dekore etmeniz için tercih edebileceğiniz harika çiçeklerdir. Ficus benjamin, yucca, areka, bonsai,  minyatür meyve ağaçları, kauçuk bitkisi gibi popülerliğini hiçbir zaman kaybetmeyen ve dekorasyonun vazgeçilmezlerinden biri haline gelen saksı bitkilerini de sitemizde hemen şimdi inceleyebilirsiniz.

 bu platformda sizlerin beğenisine sunduğumuz çiçeklerin tamamını en uygun fiyatlarla satın alma şansınız bulunuyor. İstanbul uçak siparişleri aynı gün kendi araçlarımızla teslim ediyoruz. Aynı zamanda teslimat için ek bir ücret talep etmediğimizi bilmenizi isteriz. Çiçek siparişi vermenin hem en kolay hem de en keyifli yolu olan  sitemizde aradığınız her çiçeği saniyeler içerisinde karşınızda görebilirsiniz.