6 ürün bulundu.

Para Ağacı – Pachira

Aradığınız tüm çiçek tasarımlarını sitemizde hızlı ve kolay bir şekilde bulabilir ve büyük bir özenle hazırladığımız koleksiyonlarımıza hemen göz atmaya başlayabilirsiniz. Muhteşem bir güzelliğe sahip olan saksı çiçekleri de seçenekleriniz arasında bulunuyor.  Popülerliğini hiçbir zaman kaybetmeyen saksı çiçeği çeşitlerini sizlerle incelediğiniz bu platformda buluşturuyoruz. Hemen şimdi göz atabileceğiniz para ağacı pachira çeşitleri yaşam alanlarını dekore etmek için kullanabileceğiniz harika çiçeklerden biridir. Her dönemin favorisi  olmayı başaran bu çiçekler sadece sevdiklerinize göndermek için değil kendi evlerinizi ya da ofislerinizi süslemek için de ideal bir seçenek olabilir.

Pek çok saksı bitkisi ile kıyaslandığında daha kalın bir gövdeye sahip olan ve geniş yapraklarıyla ön plana çıkan pachira çiçeği doğada pek çok farklı formda bulunabiliyor.  Yapraklarının daha ince olduğu ya da gövdesinin daha kalın olduğu para ağacı çeşitleri de mevcut. Bu çiçeği benzerlerinden ayıran en önemli özelliklerden biri de yapraklarına belirli periyotlarla yeniliyor olmasıdır. Bu özelliği sayesinde her daim canlı ve diri bir yaprak görünümü ortaya çıkıyor ve böylelikle yaşam alanlarına muhteşem bir güzellik kazandırıyor.  Yapraklarının solmaya başlaması her daim çiçeğinizin kuruduğu anlamına gelmez. Pachira bitkisinin hangi türünü tercih ettiğinize bağlı olarak yaprak değiştirme dönemi de değişebiliyor.

Pachira Ağacının Bakımı Nasıl Yapılır?

Para ağacı pachira  pekçok saksı bitkisinden daha fazla ilgi görüyor. Bunun nedeni evinizde ve ofisinizde bu özel bitkiyi dilediğiniz yerde konumlandırabiliyor olmanızdır. Çünkü pachira bitkisi doğrudan güneş ışığına ihtiyaç duymaz. Ortamdaki gün ışığından ziyadesi ile faydalanabilen bitkilerden biridir. Bu sayede çiçeğinizi mutlaka güneş gören bir yere koymanız gerekmiyor.  Dolayısıyla dekoratif amaçlı olarak böyle bir çiçek tercih ettiğinizde özgürce yerini belirleyebiliyorsunuz.  Ancak gün ışığının yetersiz olduğu loş ortamlarda çiçeğinizin kısa sürede ölmesine sebebiyet verebilir. Böyle durumda çiçeğin yapraklarında öncelikle solma meydana gelir ve sonrasında sararmalar başlar.

Şayet bu sararmaları zamanında fark edemezsiniz ve çiçeğinizi gün ışığından faydalanabileceği bir yere taşımazsanız  bu durumda çok geç kalmış olabilirsiniz ve çiçeğinizi kaybedebilirsiniz. Bir çok bitki gibi pachira da gün ışığına doğru yönelme eğilimindedir.  Bu nedenle saksıyı belirli aralıklarla çevirmeniz gerekiyor. Böylelikle sadece bir yöne doğru eğilmesini engellemiş olursunuz. Pachira çiçeği fiziksel temastan hoşlanmayan bitkiler arasında bulunuyor. Koyduğunuz yerde farklı bir bitki ile ya da herhangi bir eşya ile temas etmediğinden emin olun.  Böylelikle muhteşem güzelliğine yıllarca sizin için sergilemesini sağlamış olacaksınız.

Pachira bitkisi ile ilgili en önemli unsurlardan biri de  sulamasıdır. Bulunduğunuz yerde havadaki nem oranına ve aynı zamanda hava sıcaklığına bağlı olarak bu bitkiyi hangi sıklıkla sulamanız gerektiği değişebilir. Ancak genel olarak  yazın haftada 2 defa kışın ise haftada bir defa sulama yapmanın yeterli olduğu bilgisini aktarabiliriz. Yine de sulama yapmadan önce mutlaka çiçeğin toprağını kontrol edin. Toprağın 1 santimetre kadar altına bakın ve eğer nemli olduğunu  hissediyorsanız sulamayı bir süre daha erteleyin.  Ancak tamamen kuruluk hissettiyseniz daha fazla beklemenize gerek yok demektir ve hemen sulama yapabilirsiniz.

Pachira Ağacının Sulamasına Dikkat Edin!

Sulama yaparken mutlaka kireçsiz su kullanmanız gerekiyor ve bu nedenle şebeke suyu ile sulama yapmak yerine damacana su kullanmayı tercih edin. Suyun oda ısısında olması çok büyük bir önem taşıyor. Sulamayı üstten yapmamışsınız ve toprağın tamamına su ulaştığından emin olmalısınız. Aynı zamanda her defasında eşit miktarda su kullanmaya özen gösterin. Kimi zaman fazla miktarda su kimi zaman da az miktarda su vermeniz çiçeğinizin olmasına sebebiyet verebilir. 

Sulama yaptıktan sonra saksının drenaj deliklerinden tabağına akan suyu mutlaka boşaltın.  Aksi halde çiçeğin köklere zarar görebilir ve çiçeğin köklerinde çürüme meydana gelmesi durumunda çok kısa bir süre içerisinde bitkiyi kaybedebilirsiniz. Yılda 1 defa saksı ve toprak değişimi yapmanız gerekiyor. Değişim için nisan ayı en ideal zamandır. Ancak nisan ayında havalar hala soğuksa bu durumda mayıs ayını beklemenizde fayda olacaktır. Bununla birlikte seçtiğiniz saksının  bir önceki saksıdan sadece bir boy büyük olmasına da özen göstermelisiniz.

Drenaj delikleri olan bir saksı modelini tercih etmeniz ise çok büyük bir önem taşıyor. Vitamin ve mineral yönünden zengin topraklar kullanmaya çalışırsanız çiçeğinizin büyüme ve gelişim sürecine destek olursunuz. İhtiyaç duyulması halinde yılda bir defa vitamin takviyesi de yapabilirsiniz. Fazla vitamin de çiçeklere zarar verebiliyor ve kalıcı hasarlara sebep olabiliyor. Bu nedenle vitamin takviyesini yılda 1 defadan daha fazla yapmamaya da özen gösterin.

Pachira Hangi Durumda Gönderilir?

Pachira bitkisini dilediğiniz kişiye gönderebilirsiniz.  Her durumda ve tüm sevdiklerinize gönderebileceğiniz en özel bitkilerden biri de para ağacıdır. Bu nedenle  özel bir gün gelmesini beklemek zorunda değilsiniz. Sıradan bir gün de sevdiklerinize sürpriz yapmak için sitemize tıklayarak koleksiyonumuz içerisinden bir çiçek seçimi yapmanız ve sipariş vermeniz yeterli oluyor. Anneler günü, babalar günü,  öğretmenler günü, sevgililer günü ya da yılbaşı gibi özel zamanlarda fark yaratan bir hediye seçimi yapmak isteyenler için para ağacı cazip bir seçenek olabilir.

Aynı zamanda geçmiş olsun çiçeği ya da yeni iş çiçeği olarak da  bu özel bitkinin gönderimini yapabilirsiniz. Yeni eve taşınan yakınlarınıza ev hediyesi olarak da dekoratif saksı bitkilerini gönderebilirsiniz. Şeflera, massengena, yucca, areka, tilandisia, guzmanya çiçekleri de sitemizde bulunuyor. Ayrıca dreacena, kaktüs, sukkulent, menekşe, orkide gibi çiçek çeşitleri de her durumda sevdiklerinize rahatlıkla gönderebileceğiniz hediyelikler arasında yer alıyor. Bebek sahibi olan yakınlarınız için özel olarak dizayn edilen minyatür bahçe tasarımları da uygun fiyatları ile ön plana çıkıyor.

Dilerseniz tercihinizi bodur yapısı ile görenlerden tam not alan bonsai  ağaç çeşitlerinden yana da kullanabilirsiniz. Minyatür mandalina ağacı ya da minyatür limon ağacı çeşitleri  rahatlıkla tercih edebileceğiniz açılış çiçekleri arasında yer alıyor. Çelenk modelleri ferforje çiçek tasarımları gibi farklı seçeneklerde sitemizde mevcut ancak dilerseniz dekoratif amaçlı olarak uzun süre kullanılabilen saksı çiçeklerini de açılış hediyesi olarak sevdiklerinize gönderebilirsiniz. Bununla birlikte kurutulmuş çiçek tasarımları da tercih edilebiliyor ve büyük bir ilgi görüyor.

Tüm çiçek tasarımlarında en uygun fiyat fırsatı!

Teraryum tasarımları şık bir hediyelik olarak çok sayıda kişinin öncelikli tercihi oluyor.  Cam fanus içerisinde ya da saksı içerisinde minyatür boyda bitkiler kullanılarak hazırlanan teraryum modelleri uzun süre kalıcı bir hediye seçimi yapmak isteyenlerin imdadına yetişiyor. Minyatür aksesuarlar ile süslenerek çok daha çekici bir görünüm kazandırılan teraryum tasarımları sitemizde onlarca farklı alternatif halinde incelemeniz için sizi bekliyor.

Sitemizde sizlerle buluşturduğumuz buket çiçek tasarımları ya da kutu çiçek tasarımlarına da göz atabilirsiniz.  Tüm yıl boyunca çiçek çeşitleri için sizlere en uygun fiyatları sunmaya özen gösteriyor ve cazip ödeme kolaylıkları ile kazançlı bir alışveriş yapmanızı sağlıyoruz. İstanbul için siparişleri  aynı gün ücretsiz olarak teslim ediyoruz. Kendi araçlarımızla yaptığımız teslimat avantajından faydalanmak için çiçek siparişi vermeniz yeterli oluyor. Hem kendi yaşam alanlarınızı hem de sevdiklerinizi çiçeklerin büyüleyen güzelliklerinden mahrum bırakmayın.