10 ürün bulundu.

Pembe Şakayıklar

Bahar geldiğinde muhteşem güzelliğini cömert bir şekilde sergileyen şakayık çiçekleri, ülkemizde de pek çok yerde yetiştiriliyor. Krem, sarı ya da beyaz gibi pek çok farklı renkte açabilen şakayık çiçeğinin en gösterişli rengi ise kuşkusuz pembe oluyor. Sizlere pembe şakayık çiçeklerinden oluşan harika bir koleksiyon sunuyoruz. Gelin el çiçeği tasarımlarında da sıklıkla tercih edilen pembe şakayık siparişi en uygun fiyatla sitemizden verilebilir. Bu eşsiz güzelliği sevdiklerinize de gönderebilirsiniz.

Katmerli ve yarı katmerli bir görünüme sahip olan, yoğun yaprak görünümü ile benzerlerinden ayrılan şakayıklar türüne göre nisan, mayıs ya da haziran aylarında açmaya başlar. Oldukça yavaş büyüyen bu çiçekler gösterişli formunu ise baharın ortalarında kazanır. Muhteşem bir kokuya sahip olması da şakayık çiçeklerini her daim özel ve farklı kılan unsurlar arasında yer alıyor.

Şakayık Çiçeklerinin Özellikleri Neler?

Günümüzde ilaç sektöründe de kullanılan şakayık çiçeğinin özelliği eski dönemlerde sancıyı ve ağrıyı kesmek için kullanılıyor olmasıdır. Mağrur bir çiçek olduğu için şakayık çiçeğinin anlamı şefkattir. Bu nedenle anneler gününde de sıklıkla şakayık çiçeklerinin kullanıldığı özel tasarım çiçek buketleri gönderilir. Sitemizden de inceleyebileceğiniz bu özel tasarım anneler günü buketleri şakayıkların gösterişli formu ile çok daha özel ve etkileyici bir görünüm kazanıyor.

Bu sıra dışı çiçek düğünlerde de sıklıkla karşımıza çıkar. Şakayıklı gelin buketlerinin yanı sıra düğün pastalarının süslemelerinde hatta düğün mekanı süslemelerinde bile kendine mutlaka bir yer bulur. Bunun nedeni bu çiçeğin aklınıza gelebilecek tüm çiçeklerle mutlaka bir uyum yakalıyor olmasıdır. İster papatyalar, ister güllerle birlikte kullanın. Şakayıklar eşsiz güzelliklerini sergilemeye devam ederler. Bu arada damat yaka çiçeği olarak da şakayık çiçeklerini tercih edebilirsiniz.

Şakayık Çiçeği Hangi Durumda Gönderilir?

Pembe şakayıklar şefkat anlamına geliyor olduğundan sevdiklerinize geçmiş olsun çiçeği olarak gönderebilirsiniz. Aynı zamanda düğünlerde de sıklıkla kullanıldığından bu çiçeğin romantik bir tarafının olduğunu da belirtmek lazım. Sevgilinizin ya da eşinizin doğum gününde, anneler gününde rahatlıkla çiçek siparişi vermek için rotanızı şakayık çiçeklerine çevirebilirsiniz. Evlenme yıldönümü çiçeği ya da kız isteme çiçeği olarak da tercih edilebilen şakayıklar ilk buluşma çiçeği olarak da boy gösterebilir. Pembe renk bu çiçekleri her durumda gönderime uygun kılıyor.

Özellikle güllerle buluştuğunda güzelliğini ikiye katlayan şakayık çiçekleri gelin buketi olarak muhteşem görünüyor. Kır düğünlerinden salon düğünlerine kadar tüm düğünlerde tercih edilebilen şakayık çiçeklerinin vintage gelinlikler de dahil olmak üzere tüm gelinlik modellerine de uygun olması dikkatlerden kaçmıyor. Sizler için hazırladığımız gelin buketi çeşitleri arasında bu özel çiçeği de sıklıkla görebilirsiniz. Renkli ve şık bir gelin el çiçeği isteyenler gönül rahatlığı ile sipariş verebilir ve bu özel çiçeğin kapısına kadar ulaşmasını sağlayabilir. Şakayık çiçeklerinin güzelliğine daha yakından tanık olun!