3 ürün bulundu.

Yucca Çiçeği

Uzun ve sivri yapraklarıyla yaşam alanlarına bambaşka bir güzellik kazandıran yucca çiçeği  hem evlerde hem de ofislerde en sık tercih edilen saksı çiçeklerinin başında geliyor. Yoğun bir yaprak görünümüne sahip olmasının yanı sıra muhteşem bir güzellik sergilemesi de bu çiçeği benzerlerinden ayırıyor. İç mekanlarda bakımı kolaylıkla yapılabilen ve aynı zamanda bakımının kolay olması ile de ön plana çıkan bu çiçek sitemizden sipariş vererek kolaylıkla temin edebileceğiniz saksı bitkileri arasında yer alıyor. Hem sevdiklerinize hediye olarak göndermek hem de kendi yaşam alanlarınızı dekore etmek amacıyla sitemizden hemen şimdi yucca çiçeği  siparişi verebilirsiniz.

Yucca çiçeği oldukça uzun zamandır evlerde ve işyerlerinde bakımı yapılan çiçek çeşitleri arasında yer alıyor. Popülerliğini hiçbir zaman kaybetmiyor olması ise çiçeğin benzersiz güzelliğini yıl boyunca sergilemesinden kaynaklanıyor. Yukka ya da massengena isimleriyle de bu çiçek iç mekanların yanı sıra balkonlar ya da teraslar gibi dış ortamda da bakımı yapılabilen çiçeklerden biridir. Ancak bu çiçeğin çok soğuk havaları sevmediğini de belirtmek gerekiyor. Kış mevsiminde çiçeği soğuktan korumak amacıyla içeriye almanız gerekebilir.

Yucca Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır?

Bu çiçek doğrudan güneş ışığına fazla miktarda ihtiyaç duyan çiçek çeşitleri arasında bulunuyor.  Dolaylı olarak günışığından faydalanamadığı için evinizde yada ofisinize güneş gören bir yere koymanız gerekiyor. Özellikle yaprakları güneş ışığına doğru eğilebilir.  Bu nedenle arada bir taksiye çevirerek çiçeğinizin tüm yapraklarının güneşten faydalanmasını sağlayabilirsiniz.  Aynı zamanda yaprakları yeterli miktarda güneş alıp almadığı konusunda size fikir verebilir. Yeterli oranda güneş almadığında yapraklar önce parlaklığını kaybeder ve sonrasında solmaya başlar.

Bu çiçeği koyduğunuz yerde başka cisimlerle temas etmemesini sağlamalısınız.  Özellikle duvara temas etmeyecek şekilde yerleştirmenizde fayda var.  Aynı zaman yucca çiçeğini  her türlü hava akımından korumanız gerekiyor. Tüm çiçekler gibi bu özel bitkide hava akımlarından olumsuz yönde etkileniyor ve hava akımı olan bir yere koyduğunuzda kısa zamanda olabilir. Çiçeğinizi sularken toprağın tamamına su bulaştığından emin olmalı ve her defasında  eşit miktarda su vermeye özen göstermelisiniz. Bununla birlikte kireçli su kullanmamalı içme suyu ile yucca çiçeğini sulamanız da önemli bir detay!

Çiçeğinizin su ihtiyacı bulunduğunuz yerdeki nem düzeyine bağlı olarak değişebilir.  Nemli bir ortamda bulunuyorsanız çiçeğiniz daha uzak periyotlarla sulanmalıdır.  Sulama yapmadan önce toprağın 1 santimetre altını kontrol etmenizde fayda var. Şayet toprağın 1 santimetre altı  kurumuşsa sulama yapabilirsiniz. Ancak nem hissediyorsanız sulama için bir süre daha beklemeniz gerekebilir.  Bununla birlikte toprak değişimine de özen göstermeniz lazım! Yılda bir saksı ve toprak değişimi yapmanız çiçeğinizin büyümeye ve gelişmeye devam etmesi için yeterli olacaktır. Seçtiğiniz saksının sadece bir boy büyük olması ve aynı zamanda drenaj deliklerinin bulunmasına da dikkat etmelisiniz.

Yucca Çiçeği Hangi Durumda Gönderilir?

Yucca çiçeğinin en önemli özelliklerinden biri her durumda gönderime uygun olan çiçek çeşitlerinden biri olmasıdır. Özellikle ev ve işyeri dekorasyonlarında sıklıkla kullanılıyor olması bu çiçeğin açılış çiçeği olarak da tercih edilmesini beraberinde getiriyor. İşyeri açılışı yapan sevdiklerinize dekorasyonuna katkıda bulunacak bir bitki göndermek istediğiniz de rahatlıkla tercihinizi bu muhteşem bitkiden yana kullanabilirsiniz.  Aynı zamanda yeni eve taşınan yakınlarınıza ev hediyesi olarak da gönderebileceğiniz en özel çiçeklerden biri yucca çiçeğidir.  Bununla birlikte terfi alan yakınlarınıza da rahatlıkla saksı bitkileri gönderebilir ve tercihinizi bu çiçekten yana kullanabilirsiniz.

Yeni işe başlayan sevdiklerinize başarı dileklerinizi iletmek amacıyla yucca çiçeği  gönderebilirsiniz. Sitemizde sizlere pek çok farklı saksı çiçeği çeşidini en uygun fiyatlarla sunuyor ve böylelikle sevdiklerinize her durumda yucca  çiçeği gibi en özel çiçekleri göndermenizi sağlıyoruz. Yılın herhangi bir döneminde sitemize tıkladığınızda karşınıza son derece düşük fiyatlar çıkıyor. Böylelikle bütçenizi zorlamadan çiçek siparişi vermenin keyfini siz de yaşayabilirsiniz. Yucca çiçeğini  anneler günü ya da babalar günü için de rahatlıkla tercih edebilir. Bununla birlikte öğretmenler günü için çiçek seçimi yapmakta zorlanıyorsanız rahatlıkla rotanızı uzun ve sivri yapraklı olan bu benzersiz bitkiye çevirebilirsiniz.

Yeni bebek sahibi olan yakınlarınıza yeni bebek çiçeği olarak gönderebileceğiniz saksı bitkilerinden biri olan yucca çiçeği  sevgilinize ya da eşinize sürpriz yapmak istediğinizde de tercih edebileceğiniz bir çiçektir. Son derece şık bir saksı içerisinde büyük bir özenle yetiştirdiğimiz bu benzersiz çiçek tek köklü ya da iki köklü olarak sizlerin beğenisine sunuluyor. Elbette tahmin edebileceğiniz gibi iki köklü olan yucca  çiçekleri daha yoğun bir yaprak görünümüne sahip olduğu için çok daha etkileyici ve prestijli bir duruş sergiliyor. Bu nedenle tercihinizi 2 köklü olan tasarım seçeneklerinden yana da kullanabilirsiniz.

Yaşam Alanlarınızı Yucca Çiçeğiyle Süsleyin!

Sevdiklerinize göndermenin yanı sıra kendi yaşam alanlarınızı süslemek için de mutlaka yucca çiçeğine yer vermelisiniz.  Özellikle salonlarda bakımı yapılabilen bu çiçek mutfaklar ya da misafir odaları gibi evin farklı alanlarında da tercih edilebiliyor. Bununla birlikte  terasınızı ya da balkonunuzu süslemek için de rahatlıkla bu çiçeği kullanabilirsiniz. Özellikle dekoratif açıdan büyük önem taşıyan yucca çiçeği her türlü dekorasyon tarzına anında uyum sağlayabiliyor.  Bu nedenle evinizde hakim olan dekorasyon tarzını dikkate almadan rahatlıkla sitemizden sipariş verebilirsiniz. Aynı zamanda çiçeğinin diğer bitkilerle de uyumlu bir görünüm sergilediği bilgisini sizlerle paylaşalım.

Sitemizden bu benzersiz çiçek de birlikte farklı salon bitkisi çeşitlerini de temin edebilirsiniz.  Örneğin kauçuk bitkisi kalın ve dolgun yapraklarıyla en çok tercih edilen bitkilerden biri oluyor. Minyatür ağaç görünümü sergileyen ve çok sayıda kişinin adeta tutkunu olduğu bonsai  çeşitlerine de sitemizden ulaşabilirsiniz. Minyatür meyve ağaçları yine sıklıkla tercih edilen ve aynı zamanda ofis dekorasyonunda da kullanılan saksı bitkilerinin başında geliyor. Bu nedenle rotanızı rahatlıkla minyatür limon ağacı ya da minyatür mandalina ağacı gibi bodur yapıdaki ağaçlara çevirebilirsiniz. Muhteşem bir görünüm sergileyen bitkiler arasında areka da yer alıyor.

Dilerseniz tercihinizi ficus benjamin  çiçeğinden yana da kullanabilirsiniz. Örgülü gövde bölümüne  sahip olan çiçekler en çok tercih edilenlerin başında geliyor. Daha küçük ebatlarda bitkilerden hoşlananlar için de sıra dışı bir görünüm sergiliyen ve  her dönem popülerliğini asla kaybetmeyen kaktüs çeşitlerini, sukkulent aranjmanlarını tavsiye edebiliriz.  Menekşeler gibi zarif çiçek çeşitleri ile birlikte guzmanya ya da tilandisia gibi saksı bitkilerini de tercih edebilirsiniz. Sizlere farklı bitkilerin bir arada kullanıldığı ve tek bir saksıda buluşan özel aranjman modellerini de inceleme şansını sunuyoruz.

Çiçek siparişi vermek istediğinizde her daim sitemize tıklamanızda fayda var. Bu durumda bir yandan onlarca farklı bitki türü arasından seçim yapma şansına sahip oluyorsunuz diğer yandan da yıl boyunca en uygun fiyatlarla çiçek siparişi vermenin keyfini yaşayabiliyorsunuz.  Bununla birlikte hangi çiçek modelini tercih ederseniz edin siparişinizi teslim ederken ek bir ücret talep etmiyoruz. İstanbul içi siparişleri aynı gün ücretsiz olarak kendi araçlarımızla teslim ediyoruz. Yaşam alanlarınızı güzelleştirmek için çiçeklere çok daha fazla yer verebilirsiniz.