1 ürün bulundu.

Minyatür Mandalina Ağacı

Minyatür ağaç çeşitleri artık saksı bitkilerinin en büyük rakibi oldu. Çok sayıda kişi saksı bitkisi yetiştirmek yerine  tercihine minyatür ağaçlardan yana kullanmaya başladı.  Özellikle minyatür mandalina ağacı muhteşem bir görünüm sergiliyor olmasıyla son dönemin en popüler bitkilerinden biri olmayı başardı.  Boyları 1 ila 1 buçuk metre arasında değişebilen minyatür mandalina ağaçları için sitemiz üzerinden kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.  Yaşam alanlarınızı güzelleştirmek amacıyla da tercih edebileceğiniz minyatür meyve ağaçları sevdiklerinize hediye etmeniz için de harika bir seçenek oluyor. Sitemizde sizlere en güzel minyatür mandalina ağacı çeşitlerini en uygun fiyatlarla satın alma şansını sunuyoruz.

Turuncu renkli meyveleri ve yeşil yapraklarıyla görünüşü bakımından da büyük bir ilgi gören minyatür mandalina ağaçları sadece evlerde değil iş yerlerinde de dekorasyonun olmazsa olmazlarından biri haline geldi. Yaşam alanlarını ve çalışma ortamlarını minyatür mandalina ağaçları ile süsleyebilir ve böylelikle çok daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Bulunduğu ortamın havasını değiştirebilen ve gösterişli duruşuyla da her türlü dekorasyon tarzına hemen uyum sağlayabilen minyatür mandalina ağaçları için  zaman kaybetmeden sipariş verebilirsiniz. Böylelikle evinizi ya da ofisiniz bu benzersiz bitki ile güzelleştirmiş olacaksınız.

Minyatür Mandalina Ağacı Bakımı Nasıl Yapılır?

Minyatür mandalina ağaçları  Akdeniz iklimine uygun bitkiler olduğu için  mutlaka güneş ışığına ihtiyaç duyuyor. Bu bitkiyi  evinizin ya da iş yerinizin güneş gören bir yerine koymanız gerekiyor. Çünkü doğrudan güneş ışığından faydalanabilen bitkilerden biri değil. Dolayısıyla güneş ışınlarına direkt olarak ihtiyaç duyuyor ve bu ihtiyacını karşılamanız durumunda muhteşem güzelliğini sergilemeye devam edecektir.  Bununla birlikte sulama periyoduna çok dikkat etmeniz gerekir. Yaz mevsiminde minyatür mandalina ağaçları çok daha fazla suya ihtiyaç duyuyor. Kış mevsiminde ise tahmin edebileceğiniz gibi suya olan ihtiyaçları azalıyor. Ancak elbette bu durum kış mevsiminde ağacınızı sulamaya gerek olmadığı anlamına gelmez.

Sulama yapmadan önce mutlaka bu bitkinin toprağını kontrol etmelisiniz.  Şayet toprak tamamen kurumuşsa sulama yapabilirsiniz. Ancak hafif de olsa bir nem hissediyorsanız sulama için bir süre daha beklemeyi tercih etmenizde fayda olacaktır. Sulama için mutlaka  kireçsiz damacana suyu kullanın.  Şebeke sularında yüksek oranda kireç bulunduğu için bu suyu kullanarak sulama yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Bu durum tüm bitkiler için geçerlidir. Aynı zamanda  her defasında eşit miktarda su vermeye ve suyun oda ısısında olmasına da özen göstermelisiniz.

Yılda 1 defa minyatür mandalina ağaçlarına vitamin takviyesi yapmak çok daha sağlıklı bir görünüm kazanmalarını sağlar. Bununla birlikte yılda bir defa saksısını değiştirmeniz ve toprağını da yenilemeniz gerekiyor.  Saksı değişimi konusunda dikkatli bir seçim yapmalısınız. Sadece bir boy büyük saksıya geçiş yapın ve aynı zamanda seçtiğiniz saksının drenaj deliklerinin bulunmasına özen gösterin. Aksi halde minyatür mandalina ağaçların kökleri  toprağın altında biriken su nedeniyle zarar görebilir ve yürüyebilir. Bu durumda ağacınız solmaya başlayacaktır.

Minyatür Mandalina Ağacı Hangi Durumda Gönderilir?

Minyatür mandalina ağaçları her durumda sevdiklerinize gönderebileceğiniz bitkilerden biridir.  Bu bitkilerin son dönemde açılış çiçeği olarak sıklıkla tercih edildiğini belirtebiliriz. Açılışlarda dekoratif bir çiçek göndermek isteyenler rotasını hemen minyatür meyve ağaçlarına çeviriyor. Alternatif olarak kumkuat ağacı ya da minyatür limon ağacı çeşitlerini de tercih edebilirsiniz.  Açılışların yanı sıra yeni ev alan sevdiklerine de ev hediyesi olarak da harika bir bitki göndermek isterseniz minyatür mandalina ağacının son derece ideal bir seçenek olduğunun altını çizelim.  Yeni ev hediyesi almak isteyenler dekoratif bir çiçek seçimi yapabilir.

Daha önce de söz ettiğimiz gibi minyatür mandalina ağaçları ofislerde ve çeşitli işletmelerde dekoratif amaçlı olarak büyük bir ilgi görüyor. Bu nedenle yeni işe başlayan sevdiklerinize başarı dileklerinizi  şık bir meyve ağacı ile iletmek isterseniz bu durumda da tercihinizi minyatür mandalina ağaçlarından yana kullanabilirsiniz. Sevdiklerinizin çalışma ortamında muhafaza edebileceği dekoratif bitkiler her daim en ideal hediyeliklerden biri oluyor.  Terfi alan yakınlarınıza tebrik mesajlarınızı iletmek için de bu benzersiz bitkileri tercih edebilirsiniz.  Aynı zamanda yöneticinize ya da iş arkadaşınıza çiçek göndermeniz gerektiğinde minyatür mandalina ağaçları devreye girebilir.

Doğum günleri yine bu özel  bodur ağaçları gönderebileceğiniz en özel günlerden biri oluyor.  Buket çiçek tasarımları doğum günleri için yoğun bir şekilde tercih ediliyor olsa da fark yaratan bir seçim yapmak isteyenler rotasını minyatür ağaç çeşitlerine çeviriyor. Çünkü bu bitkilerde doğum günü hediyesi olarak rahatlıkla tercih edilebilir. Dilerseniz seçtiğiniz bir minyatür meyve ağacı ile birlikte güzel bir çiçek buketini de siparişinize ilave edebilir ve her ikisinin aynı anda teslim edilmesini de sağlayabilirsiniz. Bu sayede  pratik bir şekilde çiçek siparişi verebiliyor ve sevdiklerinizi çok daha fazla mutlu edebiliyorsunuz.  Sitemiz üzerinden çiçek siparişi vermeniz sadece bir kaç dakikanızı alıyor.

Yaşam Alanlarınızı Minyatür Ağaçlarla Süsleyin!

Anneler günü, babalar günü ve öğretmenler günü gibi özel günlerde de minyatür mandalina ağacı siparişi verebilirsiniz. Özellikle bitki yetiştirmekten hoşlanan sevdiklerinize böyle bir hediye göndermeniz onların ziyadesiyle mutlu olmasını sağlayacaktır.  Annenizin, babanızın ya da öğretmeninizin doğum günlerinde de tercih edebileceğiniz çok sayıda saksı bitkisi sitemizde bulunuyor.  Özellikle minyatür ağaçlardan hoşlanan sevdiklerinize bonsai çeşitleri de gönderebilirsiniz.  Ginseng ya da zelkova gibi en çok tercih edilen minyatür ağaç çeşitleri incelemeniz için sizi bekliyor. Büyük bir özenle yetiştirdiğimiz bu bitkileri de rahatlıkla tercih edebilir ve uygun fiyat avantajından faydalanabilirsiniz.

Sadece sevdiklerinize göndermek için değil kendi yaşam alanlarınızı süslemek için de minyatür mandalina ağaçlarını sakın kaçırmayın.  Muazzam bir görünüme sahip olan bu bitkiler her durumda tercih edebileceğiniz bir evinizin dekorasyonunu taçlandırabileceğiniz en özel bitkilerden biridir. Bu nedenle sizin için yetiştirdiğimiz minyatür meyve ağaçları tükenmeden siz de siparişinizi iletin ve yaşam alanlarınızı bu muhteşem güzellikle hemen buluşturun. İç mekanların yanı sıra balkon ya da teras gibi dış ortamlarda da yetiştirilebilen minyatür meyve ağaçları  bakımı ihmal edilmediğinde uzun süre dayanabilen bitkilerden biridir. Sitemiz üzerinden siparişini verebileceğiniz bu bitkiler uzun yıllar muhteşem güzelliğini cömertçe sergilemeye devam ediyor.

Elbette seçenekleriniz bunlarla sınırlı değil. Yucca, areka, şeflera, ficus benjamin, kauçuk bitkisi, dreacena, menekşe, orkide, kalanchoe gibi en popüler saksı bitkileri de sitemizden pratik bir şekilde temin edebileceğiniz çiçekler arasında yer alıyor.  Bununla birlikte dilerseniz kaktüs çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. En güzel ve en etkileyici kaktüs çeşitlerini kullanarak hazırladığımız özel aranjmanlar sizin için harika bir seçenek olabilir. Sukulent çeşitleri ile dizayn edilen modeller de alternatifleriniz arasında yer alıyor. Sipariş vermeden önce mutlaka özel olarak dizayn edilen teraryum modellerine de göz atın. 

Teraryum tasarımları her daim en etkileyici hediyeliklerden biri olmayı başarıyor. Bununla birlikte kurutulmuş çiçek aranjmanları da seçenekleriniz arasında mevcut. Aradığınız çiçeği en kolay şekilde bulmanız için sizlere pek çok farklı koleksiyon sunuyoruz. Tamamına göz atarak beğendiğiniz bir çiçek için pratik bir şekilde sipariş verebilirsiniz. Yıl boyunca uygun fiyatlar sunuyor ve beraberinde ücretsiz teslimat yapıyoruz. İstanbul içi  siparişleri kendi araçlarımızla teslim ediyoruz.